Reperi grek këngë për shqiptarin Alket Rizai. Në klip dhe flamuri kuq e zi, tërbohen grekët

Një këngë e publikuar vetëm dy ditë më parë në Greqi, ka ngjallur reagime të forta.

Reperi i njohur grek Tus ka publikuar një këngë, dedikuar shqiptarit Alket Rizai.

Ai i këndon shqiptarit, të arratisur dy herë në mënyrë spektakolare nga burgjet greke, me helikopter.

Në klipin të cilin mund ta shihni më poshtë, shfaqet edhe një person i veshur me bluzë kuq e zi, me simbolin e flamurit shqiptar.

Alket Rizai u bë i njohur në Greqi, pas dy arratisjeve të tij, ndërsa herën e tretë kur mori peng policët e burgut të Malandrinos, nuk ia doli.

Aktualisht ai ndodhet pas hekurave i dënuar me burg përjetë për vrasje dhe tentativë arratisje.

Kënga e Tus, është kritikuar ashpër nga grekët, të cilët e quajnë “tradhtar”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Reperi grek këngë për shqiptarin Alket Rizai. Në klip dhe flamuri kuq e zi, tërbohen grekët
Reperi grek këngë për shqiptarin Alket Rizai. Në klip dhe flamuri kuq e zi, tërbohen grekët
https://1.bp.blogspot.com/-efkyI8C_Mok/XBz-2Vgl9GI/AAAAAAAAcvU/FRrNErrb4ro1UXfYJuiUgmCCgtOF_iIMQCLcBGAs/s640/alketiio.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-efkyI8C_Mok/XBz-2Vgl9GI/AAAAAAAAcvU/FRrNErrb4ro1UXfYJuiUgmCCgtOF_iIMQCLcBGAs/s72-c/alketiio.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/reperi-grek-kenge-per-shqiptarin-alket_21.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/reperi-grek-kenge-per-shqiptarin-alket_21.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy