Shqiptari kandidon për deputet, ekstremistët grekë shpërthejnë në akuza

Një emigrant shqiptar në Greqi ka shumë shanse të zgjidhet deputet në parlamentin grek.

Fatos Malaj, ndërmjetës ndërkulturor në qendrën e shërbimit të emigrantëve në Athinë, do të kandidojë me partinë “Lëvizja për Ndryshim”, që është një koalicion partish të qendrës së majtë.

Kandidatura e tij u shpall zyrtarisht, bashkë me emrat e tjerë që do të konkurrojnë për një vend në parlamentin 300 vendesh të Greqisë.

“Ishte ëndrra dhe dëshira ime prej shumë vitesh dhe dëshira e forcës progresive “Lëvizja për Ndryshim” ish-PASOK-u. Besoj se do të jem zëri i bashkatdhetarëve dhe të gjithë emigrantëve në parlamentin grek.”


Shpallja e kandidaturës së Malajt ka shkaktuar reagime të fuqishme nga ana e qarqeve të ekstremit të djathtë, që përgjithësisht e konsiderojnë si “pa precedent” dhe “krim kombëtar” faktin që një emigrant shqiptar të ulet në karriget e parlamentit vendas.

“Kam besim se do të mbështetem edhe nga qytetarët grekë, të cilët mbështesin edhe alternativën tonë në këto zgjedhje.”

Normalisht, zgjedhjet e radhës në Greqi duhet të zhvillohen shtatorin e ardhshëm. Por zhvillimet politike janë të tilla që bëjnë shumë të mundshme mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme në fillim të vitit 2019./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10282,Camëri,131,Editorial,2324,Ekonomi,597,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1669,Iliridë,324,Kosovë,3035,Kulture,808,Luginë,71,Moti,2,Politik,2074,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,611,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqiptari kandidon për deputet, ekstremistët grekë shpërthejnë në akuza
Shqiptari kandidon për deputet, ekstremistët grekë shpërthejnë në akuza
https://3.bp.blogspot.com/-jqHHe_eO4Po/XCEd4M_-EKI/AAAAAAAAdD4/J9X4TM4J6LEuEMp5GIZaWjgJGlrBBbwNgCLcBGAs/s640/auto_y4y1545599602.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-jqHHe_eO4Po/XCEd4M_-EKI/AAAAAAAAdD4/J9X4TM4J6LEuEMp5GIZaWjgJGlrBBbwNgCLcBGAs/s72-c/auto_y4y1545599602.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/shqiptari-kandidon-per-deputet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/shqiptari-kandidon-per-deputet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy