Taksa 100%, kështu bëhet kontrabanda mes shqiptarëve dhe serbëve

Janë bërë disa ditë që kur qeveria e Kosovës ka vënë taksën 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës.

Megjithatë, jo të gjithë po e respektojnë këtë vendim siç edhe është paraparë.

Burime të pakonfirmuara bëjnë me dije se gjatë natës së mbrëmshme në fshatin Lupq i Poshtëm, janë kapur disa automjete duke kontrabanduar mallra të ndryshme.

Mësohet se pronari i një makine është serb.

Burimet e njëjta bëjë me dije se aty janë kapur një furgon me fishekzjarre, dhe disa gjedhe.

Derisa një kamion tjetër, shihet të jetë rrokullisur aksidentalisht.

Indeksonline ka kontaktuar Policinë e Kosovës, mirëpo të njëjtit nuk kanë dhënë detaje të hollësishme.

“Ju konfirmoj se mbrëmë gjatë natës në fsh. Lupq nga Policia e Kosovës është gjet një kamion i rrokullisur, perveq këtij rasti gjatë ndermarrjes se veprimeve policore afër atij lokacioni janë hasur edhe dy automjete me gjedhe (kafshë) që dyshohet se janë të vjedhura. Policia është duke ndermarr veprime hetimore dhe operative me qëllim të sqarimit të rrethanave tjera, perderisa detaje tjera do te behen te ditura pas raportimeve shtesë lidhur me kete qeshtje”, kanë njoftuar Policia e Kosovës për Indeksonline.

Me rastin në fjalë po merren organet e hetuesisë. /Indeksonline/

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Taksa 100%, kështu bëhet kontrabanda mes shqiptarëve dhe serbëve
Taksa 100%, kështu bëhet kontrabanda mes shqiptarëve dhe serbëve
https://3.bp.blogspot.com/-mCZdU7RLnxw/XAVkeh33stI/AAAAAAAAbzU/pWvivEfe9jgc-8lot05G_V4rTshIl5OBACLcBGAs/s640/MW-FA143_foodpr_20161114104830_ZH-640x360.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-mCZdU7RLnxw/XAVkeh33stI/AAAAAAAAbzU/pWvivEfe9jgc-8lot05G_V4rTshIl5OBACLcBGAs/s72-c/MW-FA143_foodpr_20161114104830_ZH-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/taksa-100-keshtu-behet-kontrabanda-mes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/taksa-100-keshtu-behet-kontrabanda-mes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy