Vuçiq: Haradinaj ka të drejtë. Çfarëdo që të ndodhë, amerikanët do të jenë në anën e tyre

Vuçiq ka folur për temën e nxehtë, krijimin e ushtrisë së Kosovës, ai akuzon së prapa shqiptarëve qëndron Amerika.

I pyetur për ushtrinë e Kosovës Vuçiç tha:

“Do të vazhdojmë të luftojmë për interesat e popullit tonë. Kam pasur një bisedë të mirë me Jens Stoltenberg, partnerët rusë dhe kinezë. Nuk jam i lumtur për deklaratën e bërë nga ambasadori i SHBA në Kosovë. Është sikur Haradinaj tha se amerikanët do t’i mbrojnë ata, kjo është e qartë. Unë nuk kam thënë kot se Amerika është nënadhe baba e Kosovës”, tha Vuçiq.

Ai gjithashtu komentoi mbi deklaratën e Haradinajt se SHBA do t’i mbrojë ata nëse ushtria serbe hynë në Kosovë.

“Haradinaj ka të drejtë. Çfarëdo që të ndodhë, amerikanët do të jenë në anën e tyre, dhe është koha që ne të qetësohem dhe ta kuptojmë këtë. Ata e njohën pavarësinë e Kosovës dhe ky është fundi i tregimit për ta. Ata janë shumë të fortë, ne jemi të vegjël, në cep të fshatit, aq sa duhet të ruhemi dhe të mbrohemi. Është detyra jonë për të ruajtur paqen, njerëzit dhe interesat kombëtare”, tha Aleksandar Vuçiç./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq: Haradinaj ka të drejtë. Çfarëdo që të ndodhë, amerikanët do të jenë në anën e tyre
Vuçiq: Haradinaj ka të drejtë. Çfarëdo që të ndodhë, amerikanët do të jenë në anën e tyre
https://2.bp.blogspot.com/-aZrnVMGtyNw/XAxmTqxyOvI/AAAAAAAAcCY/V7sgwOUVhfc7CmzQIX3r72KIMlDPnQFDgCLcBGAs/s640/2786889095ac796fc1e13f131751544_v4_big-1200x630.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-aZrnVMGtyNw/XAxmTqxyOvI/AAAAAAAAcCY/V7sgwOUVhfc7CmzQIX3r72KIMlDPnQFDgCLcBGAs/s72-c/2786889095ac796fc1e13f131751544_v4_big-1200x630.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/vuciq-haradinaj-ka-te-drejte-cfaredo-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/vuciq-haradinaj-ka-te-drejte-cfaredo-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy