Vuçiq: Nëse s’hiqet taksa e bëhet ushtria do të ketë pasoja katastrofike

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se formimi i paralajmëruar i ushtrisë së Kosovës dhe mosheqja dorë nga taksa prej 100 për qind për prodhimet e Serbisë që hyjnë në Kosovë, do të kenë pasoja katastrofike.

Sipas tij pasojat do të vijnë nëse “dikush nuk e vetëdijeson Prishtinën sa më shpejt që është e mundur”.

Vuçiq paralajmëroi se mund të kërkojë mbledhje të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për të diskutuar situatën në Kosovë.

Ai gjithashtu komentoi edhe deklaratën e kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj, i cili dje përsëriti se taksa nuk do të hiqet derisa Serbia ta njohë Kosovën.

“Dua t’i njoftoj se Serbia nuk do ta pranojë pavarësinë e Kosovës dhe se me Serbinë nuk mund të flitet kështu”.

Presidenti serb po ashtu tha se formimi i ushtrisë së Kosovës nuk është në përputhje as me Kushtetutën e Kosovës dhe e çon rajonin në shkallën më të lartë të rrezikut.

Të hënën, autoritetet e Kosovës paralajmëruan se, më 14 dhjetor, Kuvendi i Kosovës do t’i votojë projektligjet që e transformojnë Forcën e Sigurisë së Kosovës në forcë me kapacitete ushtarake./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiq: Nëse s’hiqet taksa e bëhet ushtria do të ketë pasoja katastrofike
Vuçiq: Nëse s’hiqet taksa e bëhet ushtria do të ketë pasoja katastrofike
https://4.bp.blogspot.com/-ihkXb4W_3iY/XAbZSTa9rQI/AAAAAAAAb5I/rNdHGjoRdV0qLmPk2vg1ubcnENMPW-VogCLcBGAs/s640/Screenshot_243-640x410.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-ihkXb4W_3iY/XAbZSTa9rQI/AAAAAAAAb5I/rNdHGjoRdV0qLmPk2vg1ubcnENMPW-VogCLcBGAs/s72-c/Screenshot_243-640x410.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/vuciq-nese-shiqet-taksa-e-behet-ushtria.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/vuciq-nese-shiqet-taksa-e-behet-ushtria.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy