Zbulohet libri skandaloz i Panajot Barkës. I quan shqiptarët ardhacakë dhe racë e përzier me arabët

Historiani Arben Llalla ka publikuar kopertinën e librit të pedagogut të greqishtes në Universitetin “Eqerem Çabej” të Gjirokastrës, Panajot Barka. Sipas historianit, libri i shkruajtur në greqisht nxit urrjejtje etnike dhe fetare mes grekëve dhe shqiptarëve, ndërsa hidhen hije dyshimi mbi identitetin e shqiptarëve.

Gjithashtu, në libër hidhen dyshime edhe mbi origjinën e Skënderbeut dhe flamurit kombëtar të shqiptarëve. Historiani shkruan se Panajot Barka tenton të mohojë çdo gjë të shqiptarëve deri në akuzë se shqiptarët janë ardhacakë, racë e përzier me arabët që kanë ardhur në Ballkan nga osmanët.

“Ky është libri i autorit grekofon Panajot Barka i cili nxit urrejtje etnike dhe fetare midis grekëve dhe shqiptarëve. Autori grekofon Barka tenton të hedhë hije dyshimi mbi identitetin e shqiptarëve, origjinën e tyre si racë e përzier me arabët si dhe dyshime mbi origjinën e Skënderbeut dhe flamurit kombëtar të shqiptarëve.Kopertina e librit të Panajot Barkës në greqisht

Kush di greqisht e kupton se çfarë shkruan “profesor” Panajot Barka

Panajot Barka tenton të mohojë çdo gjë të shqiptarëve deri në akuzë se shqiptarët janë ardhacakë që kanë ardhur me osmanët në Ballkan dhe islamizuan grekofonët në Epir. Libri i Barkës bie ndesh me Kushtetutën e Shqipërisë. Çështja është Ku është Akademia, Profesorët, SHISH, Policia, Prokuroria? Uroj që Panajot Barka të më hedhë në gjyq për këto që po shkruaj ashtu siç ka hedhur gazetarët gjinokastrit”, shkruan Llalla./Shqiptarja.com/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Zbulohet libri skandaloz i Panajot Barkës. I quan shqiptarët ardhacakë dhe racë e përzier me arabët
Zbulohet libri skandaloz i Panajot Barkës. I quan shqiptarët ardhacakë dhe racë e përzier me arabët
https://4.bp.blogspot.com/-Mta8JQuYOdA/XCEdCmvAFcI/AAAAAAAAdDw/gBmqharUo406Y24DwpocwXsLto-QCbVEACLcBGAs/s640/D6F44421-2B17-43CA-82E7-0B3A9832A950-730x440.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-Mta8JQuYOdA/XCEdCmvAFcI/AAAAAAAAdDw/gBmqharUo406Y24DwpocwXsLto-QCbVEACLcBGAs/s72-c/D6F44421-2B17-43CA-82E7-0B3A9832A950-730x440.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/zbulohet-libri-skandaloz-i-panajot.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/12/zbulohet-libri-skandaloz-i-panajot.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy