A ka diçka më te shëmtuar se të jesh kundër popullit tënd!

Shkruan Prof. Ilire Dauti

Ju, që sot po hiqeni se jeni pro NATO dhe BE, deri në atë masë saqë edhe amandamente nuk paraqitet ne kuvend me arsyetimin se mos po e dëmtoni procesin e integrimeve, a nuk jeni po të njëjtit që në vitin 2014, së bashku me partnerin tuaj të asaj kohe nënshkruajtët në Rusi, marrëveshjen me “Gazpromin” rus, me të cilën parashihej që Maqedonia të furnizohej me gaz nga “Rjedha e Jugut” që do kalonte nëpër Bullgari e Sërbi, që kontestohej fuqishëm nga Bashkësia Evropiane e Energjetikes, që përveç që ishte në kundërshtim me interesat gjeopolitike të SHBA-së dhe BE ishte edhe me kosto më të lartë për qytetarët.

Me këtë shmangej mbështetja për projektin e rrjedhës Trans Adriatike “TAB” për transporin e gazit nga Rajoni Kaspik nëpërmjet Greqisë e Shqiperisë për të rrjedhë në tregjet e energjisë në Europë, dhe që njihej si një nga objektivat urgjente të politikës energjetike nga Bashkimi Evropian.

Përfaqësimi i shqiptarëve në Kushtetutë kuj tjetër mund ti pengonte përveç prorusëve të vërtetë.

A ka diçka më te shëmtuar se të jesh kundër popullit tënd!/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: A ka diçka më te shëmtuar se të jesh kundër popullit tënd!
A ka diçka më te shëmtuar se të jesh kundër popullit tënd!
https://3.bp.blogspot.com/-p-_4BXgGQmQ/XDZIfwGA64I/AAAAAAAAeYU/eOhCasF2AU8g08qZoa2bNmJ_ZSlFYvfogCLcBGAs/s640/received_1005991396272792-696x464.jpeg
https://3.bp.blogspot.com/-p-_4BXgGQmQ/XDZIfwGA64I/AAAAAAAAeYU/eOhCasF2AU8g08qZoa2bNmJ_ZSlFYvfogCLcBGAs/s72-c/received_1005991396272792-696x464.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/a-ka-dicka-me-te-shemtuar-se-te-jesh.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/a-ka-dicka-me-te-shemtuar-se-te-jesh.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy