Binjaket shqiptare përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në të njëjtën garë bukurie – ‘Miss Intercontinental’

Miss Shqipëria, Arvanita Peci dhe Miss Kosova, Arjanita Peci, dy motra binjake, do të garojnë kundër njëra-tjetrës në Miss Intercontinental, gara e bukurisë që do të mbahet më 26 janar në Manila, në Filipine.

Arvanita dhe Arjanita, 20 vjeçe, janë lindur në Kosovë, por familja e tyre u detyrua të largohej kur ato ishin vetëm njëmuajshe si pasojë e luftës. Tani, jetojnë në Gjermani.

Arvanita punon si bankiere, i pëlqen të kërcejë dhe të notojë. Gjithashtu, udhëtimet janë një tjetër pasion i saji.

Arjanita punon si nëpunëse në gjykatë, i pëlqen të lexojë, të kërcejë, si dhe sigurisht, të udhëtojë.

“Është një event shumë i veçantë për mua sepse edhe motra ime binjake konkurron për titullin Miss Intercontinental, tha Arjanita.

“Gjithçka nisi kur vëllai ynë na regjistroi për zgjedhjet e para të miss-it në qytetin tonë. Tani jemi shumë të lumtura që ndodh kështu.”

Më shumë se 85 pjesëmarrëse ndërkombëtare garojnë për titullin Miss Intercontinental.

Vjet, vendi i parë u fitua nga meksikania Veronica Salas./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Binjaket shqiptare përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në të njëjtën garë bukurie – ‘Miss Intercontinental’
Binjaket shqiptare përfaqësojnë Shqipërinë dhe Kosovën në të njëjtën garë bukurie – ‘Miss Intercontinental’
https://2.bp.blogspot.com/-zAsOLzFhRkg/XDtn5GZtCpI/AAAAAAAAesU/UZNAr3-tbtUdy391ot3VmVyj4Zs0BAYzACLcBGAs/s640/71-125370466-null-20-11-2017-17-52-23-818-780x439-640x360.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-zAsOLzFhRkg/XDtn5GZtCpI/AAAAAAAAesU/UZNAr3-tbtUdy391ot3VmVyj4Zs0BAYzACLcBGAs/s72-c/71-125370466-null-20-11-2017-17-52-23-818-780x439-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/binjaket-shqiptare-perfaqesojne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/binjaket-shqiptare-perfaqesojne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy