Bujar Osmani: Nga nesër ministrat në qeveri flasin shqip (VIDEO)

Zv.Kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani ishte mysafir në emisionin “Click Plus” në TV21 Osmani deklaroi se Ligji për Gjuhët është nënshkruar nga kryeparlamentari Talat Xhaferi, dhe tashmë është dërguar në Gazetën zyrtare.

Gazeta zyrtare pritet të publikohet sonte ose nesër, dhe me ligj përveç gjuhës maqedonase, gjuha shqipe do të bëhet zyrtare.

Do të aplikohet në institucione dhe në të gjitha veprimet e qytetarëve para autoritetit të shtetit.

Ligji obligon gjykatat, prokurorët publikë që të aplikojnë gjuhën shqipe në dokumente. Të gjitha autoritetet shtetërore do të obligohen që të kenë faqe online në të dyja gjuhët.

Edhe kryeparlamentari Xhaferi në Facebookun e tij privat e ka konfirmuar këtë gjë, duke deklaruar se ligji për gjuhët do të jetë edhe në gazetën zyrtare./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11501,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3496,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bujar Osmani: Nga nesër ministrat në qeveri flasin shqip (VIDEO)
Bujar Osmani: Nga nesër ministrat në qeveri flasin shqip (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-0Bj2UO4gDi8/XD0mD5-tnWI/AAAAAAAAe1g/6Htt_UQ0ml4rLLC368p-9tKllXD5DpaPgCLcBGAs/s640/bujar-osmani.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-0Bj2UO4gDi8/XD0mD5-tnWI/AAAAAAAAe1g/6Htt_UQ0ml4rLLC368p-9tKllXD5DpaPgCLcBGAs/s72-c/bujar-osmani.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/bujar-osmani-nga-neser-ministrat-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/bujar-osmani-nga-neser-ministrat-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy