“Cakaj”, Berisha: Goditje ndaj flamurmbajtësve albanofobë të projektit të serbomadhisë

Në lidhje me mosdekretimin e Gent Cakaj si ministër i Jashtëm nga ana e Presidentit Meta, reagoi edhe ish kryeministri Sali Berisha.

Sipas Berishës vendimi i Metës ishte një goditje e merituar e flamurmbajtesve albanofobë të projektit të serbomadhisë në Tiranë dhe në Prishtinë.

“Gjarperit iu pre bishti por duhet shtypur koka!

Nje goditje e merituar per flamurtaret albanofob te Serbomadhise!

Te dashur miq, refuzimi me dekret i Presidentit te Republikes per te emeruar minister te jashtem te Shqiperise te propozuarin e Zografit bis, çirakun e argatit in chef, Baton Haxhiut ishte nje goditje e merituar e flamurmbajtesve albanofob te projektit te serbomadhise ne Tirane dhe ne Prishtine.

Por me kete akt, shqiptaret duhet te jene te vetedijshem se gjarperit ne Tirane dhe Prishtine, pra me dy koka, iu pre bishti dhe jo kokat. Ato duhen shtypur nje minute e me pare!”, shkruan Berisha.

Sot Presidenti Meta përmes një letre drejtuar kryeministri Rama renditi arsyet pse refuzon dekretimin e Kosovarit Gent Cakaj si ministër i Punëve të Jashtme dhe Evropës.

Meta nënvizonte se ai nuk ka certifikatën e sigurisë që flet për mbajtjen e sekretit shtetëror.

Madje deklaratat e tij për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë sjellin destabilitet./Express/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Cakaj”, Berisha: Goditje ndaj flamurmbajtësve albanofobë të projektit të serbomadhisë
“Cakaj”, Berisha: Goditje ndaj flamurmbajtësve albanofobë të projektit të serbomadhisë
https://4.bp.blogspot.com/-_TKlZoQHCUI/XDedsHqOZyI/AAAAAAAAeeM/aRklLMlvvfsZbt-uZzzxaH4DYv4RsmV7wCLcBGAs/s640/sali-berisha-1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-_TKlZoQHCUI/XDedsHqOZyI/AAAAAAAAeeM/aRklLMlvvfsZbt-uZzzxaH4DYv4RsmV7wCLcBGAs/s72-c/sali-berisha-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/cakaj-berisha-goditje-ndaj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/cakaj-berisha-goditje-ndaj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy