Çfarë i shkruante Ismail Qemali doktorit të tij Loris-Melikoff, zbulohet letra

“Pro Armenia” ka botuar, në muajin prill të 1902, letrën e Ismail Qemalit dërguar asokohe doktorit të tij, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar:
Nga Aurenc Bebja/

P.S. – Dr Loris-Melikoff sapo ka marrë nga Ismail Qemal Beu, letrën e mëposhtme:

Londër, 16 prill 1902.
“Doktori im i shtrenjtë,

Ndërsa po largohesha nga Brukseli për në Londër, të dielën e kaluar, mora ftesën tuaj për datën 5.

Më vjen keq që kam humbur mundësinë për të takuar miqtë e një çështje kaq të drejtë dhe të dashur në zemrën time.

Unë nuk do t’ju shpjegoj arsyet pse nuk kam qenë në gjendje të vij ose t’ju përgjigjem, zarfi i letrës suaj do t’i shpjegojë të gjitha.

Do të kthehem së shpejti në Bruksel, dhe pas pak ditësh, shpresoj të shkoj në Paris, ku unë do të jem i lumtur t’ju takoj dhe t’ju shtrëngoj dorën.

Përzemërsisht,

Ismaili.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Çfarë i shkruante Ismail Qemali doktorit të tij Loris-Melikoff, zbulohet letra
Çfarë i shkruante Ismail Qemali doktorit të tij Loris-Melikoff, zbulohet letra
https://3.bp.blogspot.com/-uHfgushrRWc/XDuCU_VZUnI/AAAAAAAAeuk/8TWNGuqvaOAo1wgXigteNmTMCRA9S9jcACLcBGAs/s640/screenshot-16_1547367467-1774334.png
https://3.bp.blogspot.com/-uHfgushrRWc/XDuCU_VZUnI/AAAAAAAAeuk/8TWNGuqvaOAo1wgXigteNmTMCRA9S9jcACLcBGAs/s72-c/screenshot-16_1547367467-1774334.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/cfare-i-shkruante-ismail-qemali.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/cfare-i-shkruante-ismail-qemali.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy