Daçiç: Serbia ka një plan për Kosovën, s'mund ta tregojmë

“Serbia nuk mund të tregojë planet që ka për Kosovën”, kështu është shprehur ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç, në një kohë kur ende nuk është gjetur një gjuhë e përbashkët mes Prishtinës dhe Beogradit.

Gjithashtu Daçiç theksoi se Serbia synon që të gjendet një zgjidhje kompromisi mes dy vendeve.

“Nuk mund që në detaje të tregojë se cili është plani serb në dialogun mes Beogradit dhe Prishtinës, për zgjidhjen e problemit të Kosovës. Presidenti (Aleksandar) Vuçiç prezantoi parimet mbi të cilat duhet të diskutohet (me Prishtinën), por sapo erdhi ideja për publikun, në një farë mënyre u bllokua dialogu.


Vendet që e kanë njohur Kosovën interpretojnë se Kosova ka kufijtë e saj, ndërsa qëndrimi ynë publik dhe Kushtetuta thonë se Kosova është pjesë e Serbisë.

Në qoftë se ju thoni se ka dy zgjidhje kryesore, njëra se Kosova duhet të jetë e pavarur dhe tjetra se ajo duhet të ketë shkallën më të lartë të autonomisë në kuadër të Serbisë, do të shihni se asnjëra zgjidhje nuk është e pranueshme për të dyja palët”, është shprehur Daçiç. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daçiç: Serbia ka një plan për Kosovën, s'mund ta tregojmë
Daçiç: Serbia ka një plan për Kosovën, s'mund ta tregojmë
https://4.bp.blogspot.com/-v4TRLVxmBwQ/XEte7A5y8cI/AAAAAAAAfrw/SE_LoAhhOxkRN84pVq2wECohNWwN8PHnwCLcBGAs/s640/Dacic-Vucic.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-v4TRLVxmBwQ/XEte7A5y8cI/AAAAAAAAfrw/SE_LoAhhOxkRN84pVq2wECohNWwN8PHnwCLcBGAs/s72-c/Dacic-Vucic.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/dacic-serbia-ka-nje-plan-per-kosoven.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/dacic-serbia-ka-nje-plan-per-kosoven.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy