“E dua Shqipërinë pa kushte”, Haradinaj refuzon të shprehet për Cakajn

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. Në një përgjigje të shkurtër, kreu i qeverisë kosovare tha se Metën e kishte mik.

“Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me komentu një vendim të tillë, jo”, tha Haradinaj.

Meta refuzoi dekretimin e Cakajt, me pretendimin se nuk i plotëson të gjitha kushtet për të qenë në postin e ministrit. Presidenti dha si arsyetim mungesën e përvojës si dhe i quajti të rrezikshme dhe destruktive deklaratat e Cakajt pro korrigjimit të kufijve të Kosovës.

Meta tha se qëndrimet e tilla bien ndesh me ato që ka shteti i Shqipërisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10272,Camëri,131,Editorial,2324,Ekonomi,595,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1668,Iliridë,323,Kosovë,3029,Kulture,807,Luginë,71,Moti,2,Politik,2072,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,611,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “E dua Shqipërinë pa kushte”, Haradinaj refuzon të shprehet për Cakajn
“E dua Shqipërinë pa kushte”, Haradinaj refuzon të shprehet për Cakajn
https://4.bp.blogspot.com/-TxHxT_jVCGk/XDi6_jaZwRI/AAAAAAAAef8/C4_S5YEts28qUGg4g-GCQU1gbw-lksXoACLcBGAs/s640/Ramush_Haradinaj_61492869315-768x432-e1547217054527-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-TxHxT_jVCGk/XDi6_jaZwRI/AAAAAAAAef8/C4_S5YEts28qUGg4g-GCQU1gbw-lksXoACLcBGAs/s72-c/Ramush_Haradinaj_61492869315-768x432-e1547217054527-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/e-dua-shqiperine-pa-kushte-haradinaj.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/e-dua-shqiperine-pa-kushte-haradinaj.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy