Festa ne Maqedoni, shqiptarët dhe maqedonasit bashkë!

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me krerët e BDI-së ka festuar fitoren pas votimit të ndryshimeve kushtetuese.

Ai në hapësirat e Kuvendit, i shoqëriar nga kryeparlamentari Talat Xhaferi dhe zyrtarët integristë Ejup Alimi, Xhevat Ademi dhe Sadulla Duraki, si dhe Kryetarin e RDK-së Vesel Memedi, kanë ndarë momentet e gëzimit.

Pas shumë mundimesh dhe prolongimesh, para pak çastesh Kuvendi me 81 votë miratoi ndryshimet kushtetuese me të cilat Maqedonia u riemërua në Maqedoni Veriore. Kjo pritet t’i hap asaj rrugën drejt integrimit në NATO dhe BE./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Festa ne Maqedoni, shqiptarët dhe maqedonasit bashkë!
Festa ne Maqedoni, shqiptarët dhe maqedonasit bashkë!
https://2.bp.blogspot.com/-JtIX5nq0lj0/XDoo06ThYkI/AAAAAAAAeoA/moE8R6fRP7czVZeWbC-dDKynXJe8ndDUwCLcBGAs/s640/FB_IMG_1547235602198-810x608-640x480.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-JtIX5nq0lj0/XDoo06ThYkI/AAAAAAAAeoA/moE8R6fRP7czVZeWbC-dDKynXJe8ndDUwCLcBGAs/s72-c/FB_IMG_1547235602198-810x608-640x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/festa-ne-maqedoni-shqiptaret-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/festa-ne-maqedoni-shqiptaret-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy