Foto e rrrallë! Momenti kur Esat Pasha dorëzoi Shkodrën, në vitin 1913

Esat Pasha, Princi malazez Danilo Aleksandar Petrović-Njegoš dhe oficeri i lartë malazez Radomir Vešović/ The Spehere/ FM Images
Për herë të parë fmimages.net publikon një fotografi të rrallë dhe historike, e cila është botuar në gazetën angleze “THE SHPERE”, në vitin 1913.

Në foto shihet Esat Pasha, Princi malazez Danilo Aleksandar Petrović-Njegoš dhe oficeri i lartë malazez Radomir Vešović, gjatë takimit të tyre për dorëzimin e Shkodrës, Malit të Zi.

/ZgjohuShqiptar.info
Esat Pasha, Princi malazez Danilo Aleksandar Petrović-Njegoš dhe oficeri i lartë malazez Radomir Vešović/ The Spehere/ FM Images

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Foto e rrrallë! Momenti kur Esat Pasha dorëzoi Shkodrën, në vitin 1913
Foto e rrrallë! Momenti kur Esat Pasha dorëzoi Shkodrën, në vitin 1913
https://1.bp.blogspot.com/-oX3DU3innKU/XDUFOy5fxgI/AAAAAAAAeSQ/Q6a3EtMuaPgbgcemWHE_-Dt9-LnSVY1PACLcBGAs/s640/wweret56.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-oX3DU3innKU/XDUFOy5fxgI/AAAAAAAAeSQ/Q6a3EtMuaPgbgcemWHE_-Dt9-LnSVY1PACLcBGAs/s72-c/wweret56.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/foto-e-rrralle-momenti-kur-esat-pasha.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/foto-e-rrralle-momenti-kur-esat-pasha.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy