Ja se si dy miqtë e shqiptarëve Pelosi dhe Engel mund ta shpëtojnë Kosovën nga ndarja

Dy miqtë e shqiptarëve që janë zgjedhur në dy postet më të fuqishme në Kongresit Amerikan, Nancy Pelosi dhe Eliot Engel, mund ta shpëtojnë Kosovën nga ndarja.

Njohësit e çështjeve ndërkombëtare kanë thënë për gazetën “Zëri” se Pelosi dhe Engel nuk pajtohen me qëndrimin e bashkëpunëtorëve të presidentit Trump për çështjen e kufijve me Serbinë. Sipas tyre, ata nuk e përkrahin idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për “korrigjimin” e kufirit me Serbinë.

Nancy Pelosi është rikthyer javë më parë në pozitën e Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve, të cilën e mbante edhe tetë vjet më parë, ndërsa Eliot Engel, miku më i madh i shqiptarëve në Kongresin Amerikan, është zgjedhur kryetar i Komitetit të fuqishëm të Marrëdhënieve me Jashtë, shkruan Gazeta “Zëri”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ja se si dy miqtë e shqiptarëve Pelosi dhe Engel mund ta shpëtojnë Kosovën nga ndarja
Ja se si dy miqtë e shqiptarëve Pelosi dhe Engel mund ta shpëtojnë Kosovën nga ndarja
https://3.bp.blogspot.com/-Z_esASI74I8/XDowplk4GjI/AAAAAAAAepI/zrPrA_9q55Mj_NmFhR9SVfUSaXMVo7M0QCLcBGAs/s640/20181201_USP506_0-768x432.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Z_esASI74I8/XDowplk4GjI/AAAAAAAAepI/zrPrA_9q55Mj_NmFhR9SVfUSaXMVo7M0QCLcBGAs/s72-c/20181201_USP506_0-768x432.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/ja-se-si-dy-miqte-e-shqiptareve-pelosi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/ja-se-si-dy-miqte-e-shqiptareve-pelosi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy