Jehonë në ZDF, gjermanët tmerrohen me jetesën e studentëve shqiptar (VIDEO)

Rikthimi i protestave të studentëve kundër gjendjes së arsimit të lartë në Shqipëri ka kapur edhe vëmendjen e mediave gjermane. Televizioni gjerman ZDF në edicionin e tij qendror i ka kushtuar një kronikë të veçantë ku flasin studentë dhe analistë.

Ata tregojnë gjendjen e arsimit në Shqipëri, konviktet të cilat ngjajnë më shumë me fabrikat e krematoriumit të nazistëve se sa konviktore studentësh.

Një nga studentët ka shoqëruar vetë gazetarët për të parë nga afër kushtet mizerabël të konvikteve në Shqipëri.

ZDF flet edhe për qëndrimin kokëfortë të kryeministrit Rama dhe ndryshimet e bëra në krye të Ministrisë së Arsimit, ku tashmë ministre është Besa Shahini e intervistuar nga televizioni gjerman./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Jehonë në ZDF, gjermanët tmerrohen me jetesën e studentëve shqiptar (VIDEO)
Jehonë në ZDF, gjermanët tmerrohen me jetesën e studentëve shqiptar (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-yByQfIn8Eb0/XDTQYEuj4MI/AAAAAAAAeLY/1WA9oIqFhuYiZUDC4TmA18AG0AptI_uvACLcBGAs/s640/zdf1-1024x579-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-yByQfIn8Eb0/XDTQYEuj4MI/AAAAAAAAeLY/1WA9oIqFhuYiZUDC4TmA18AG0AptI_uvACLcBGAs/s72-c/zdf1-1024x579-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/jehone-ne-zdf-gjermanet-tromaksen-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/jehone-ne-zdf-gjermanet-tromaksen-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy