KFOR-i nis stërvitjet ushtarake në të gjithë Kosovën, përfshirë veriun

Ushtarët e KFOR-it nga sot kanë nisur stërvitjet ushtarake në të gjithë territorin e Kosovës, përfshirë edhe veriun, bëjnë të ditur burime të Kp.

Sipas këtij burimi, mandati i KFOR-it në vend mbetet e i pandryshuar në Kosovë dhe do të vendosë trupat në tërë territorin e Kosovës.

“Mandati i KFOR-it mbetet i pandryshuar. Do t'i kontribuojë garantimit të një ambienti të qetë e të sigurtë dhe lirisë se lëvizjes për të gjithë qytetarët e Kosovës, ashtu siç është mandatuar nga Rezoluta 1244 e Këshillit të OKB-së. KFOR do të ketë një ushtrim dhe do të vendosë trupa në tërë territorin e Kosovës.

Do të ketë lëvizje të trupave në tërë Kosovën. Ushtarët e KFOR-it trajnohen që të jenë të gatshëm që të dislokohen shpejtë, nëse rrezikohet ambienti i qetë dhe i sigurtë, dhe liria e lëvizjes”, ka thënë ky burim.

Stërvitjet nisin sot (9 janar) deri më 11 janar./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: KFOR-i nis stërvitjet ushtarake në të gjithë Kosovën, përfshirë veriun
KFOR-i nis stërvitjet ushtarake në të gjithë Kosovën, përfshirë veriun
https://3.bp.blogspot.com/-5GUHT8XGgb8/XDZJWK_eOcI/AAAAAAAAeYc/aZBN3DaAat0Xt621rm3sA9GX_z-sB2zHwCLcBGAs/s640/auto_kfor25399705084-faf1ed4a12-k-905x603_1528733795-92573851528735204.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-5GUHT8XGgb8/XDZJWK_eOcI/AAAAAAAAeYc/aZBN3DaAat0Xt621rm3sA9GX_z-sB2zHwCLcBGAs/s72-c/auto_kfor25399705084-faf1ed4a12-k-905x603_1528733795-92573851528735204.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/kfor-i-nis-stervitjet-ushtarake-ne-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/kfor-i-nis-stervitjet-ushtarake-ne-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy