Kisha Ortodokse Serbe është ISIS-i i Ballkanit

Nga Mevi Rafuna

Rrugët dje ishin bllokuar për të pritur pelegrinazhin serbë në betejën e tyre të humbur. Siguria ishte në maksimum, për t’i dhënë hapsirë popave sllavë të promovojnë manitë e tyre, duke thirrur prapë në nxitje konflikti dhe betejë të përgjakshme.

Për Kishën Ortodokse Serbo -Sllave, Kosova është vend i shenjtë, dhe si e tillë do të mbetet përgjithmonë.

Popi serb Atanasije Jevtiq dje në Gazimestan të Obiliqit tha se “Në emër të zotit do të vijë shpejt dita për të luftu në Kosovë”.

Në emër të Zotit dhe kishës sllave, për një shekull rresht u masakruan, u vranë, u torturuan dhe u përndjekën miliona shqiptarë.

Në emër të Zotit dhe kishës sllave, fëmijëve shqiptarë me 99′ ju nxorën sytë dhe zemra.

Në emër të Zotit dhe kishës sllave, me 99′ nënave shqiptare ju nxorën foshnjet nga barku, në mënyrën më mizore.

Në emër të zotit dhe kishës sllave, femra shqiptare u dhunua, u poshtërua,u ç’njerëzua, për ta shkatërru kështu bërthamën e familjes shqiptare; duke vulosur në mish poshtërimin që i bëhet një kombi.

Pasojat e torturave psiko-fizike nga regjimi serbë me vulën e kishës sllave, sot manifestohen në çdo veprim të shoqërisë sonë, sepse vuajtja është e gjallë dhe si e tillë frymon.

Serbia përveç se nuk kërkon falje për krimet e luftës në Ballkan, ajo i nxit ato, përderisa deklatata e popit sllavë merret si normale dhe frymëzuese për nacionalizmin e tmerrshëm sllavë, përderisa ambicia e tyre për t’u rikthyer në Kosovë, rezulton të jetë tejet e freskët, si mund të këtë një normalizim raportesh mes Kosovës dhe Serbisë, kur kjo e fundit ka tendenca të hapura të grabit edhe diçka që në këtë rast është Mitrovica.

Ata shënuan dje 629 vjetorin e Vidovdanit, ne vazhdojmë të heshtim dhe të shohim shfaqje pasojat e të cilës do i ndiejmë më vonë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kisha Ortodokse Serbe është ISIS-i i Ballkanit
Kisha Ortodokse Serbe është ISIS-i i Ballkanit
https://2.bp.blogspot.com/-B9cR7t1dvag/XDYw2vTbeUI/AAAAAAAAeVg/SUu2kgz7800sb7XciBc5IqM0dkRjNZWOgCLcBGAs/s640/Screen-Shot-2018-06-29-at-11.25.55-e-paradites-730x449.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-B9cR7t1dvag/XDYw2vTbeUI/AAAAAAAAeVg/SUu2kgz7800sb7XciBc5IqM0dkRjNZWOgCLcBGAs/s72-c/Screen-Shot-2018-06-29-at-11.25.55-e-paradites-730x449.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/kisha-ortodokse-serbe-eshte-isis-i-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/kisha-ortodokse-serbe-eshte-isis-i-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy