"Kosovë, ndjesë për këtë turp!" Refuzimi për Cakajn, Rama: Skandaloz dhe anti-kushtetues!

Refuzim antikushtetues, por edhe të turpshëm e ka quajtur kryeministri Rama vendimin e marrë vetëm pak me parë nga presidenti i vendit, Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt, si ministër i Jashtëm i Shqipërisë.

Me një reagim në rrjetin social Twitter, vetëm pak, pasi Meta bëri publike letrën për të, me gjithë argumentimet se pse nuk e vuri firmën në dekretin për Gent Cakaj, Rama shkruan se “Argumentet e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin”.

Kryeministri ne Twitter:

Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm👎Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin👎Ndjesë Kosovës për këtë turp🙏/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "Kosovë, ndjesë për këtë turp!" Refuzimi për Cakajn, Rama: Skandaloz dhe anti-kushtetues!
"Kosovë, ndjesë për këtë turp!" Refuzimi për Cakajn, Rama: Skandaloz dhe anti-kushtetues!
https://1.bp.blogspot.com/-wn6j3JY2eC0/XDdue3AUgtI/AAAAAAAAebc/SJzDt0roHKYrkSXiGKvHd0iSqIDv7ZRwACLcBGAs/s640/rama-2-1140x570.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-wn6j3JY2eC0/XDdue3AUgtI/AAAAAAAAebc/SJzDt0roHKYrkSXiGKvHd0iSqIDv7ZRwACLcBGAs/s72-c/rama-2-1140x570.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/kosove-ndjese-per-kete-turp-refuzimi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/kosove-ndjese-per-kete-turp-refuzimi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy