Maqedonia dhe Shqipëria vendosin kontrolle të përbashkëta në Qafëthanë

Për mundësinë e vendosjes së kontrolleve të përbashkëta të organeve kompetente të Maqedonisë dhe Shqipërisë në vendkalimin kufitar Qafëthanë, që do të mundësojë përshpejtim të rrjedhës së udhëtarëve, mallrave dhe mjeteve transportuese kanë biseduar sot në Pogradec ministrat e Punëve të Brendshme të të dy vendeve, Oliver Spasovski dhe Sandër Leshaj.

Projekti i tillë, i ashtuquajtur “One stop control”, është në fazën përfundimtare para implementimit me Republikën e Serbisë, në vendkalimin kufitar Tabanoc, ndërsa nga shembujt në vendet ku tashmë funksionon rezulton qartë se përgjysmohet koha e pritjes së qytetarëve, ndërsa kursehen edhe resurse, deklaroi MPB.

Ministrat e brendshëm të Maqedonisë dhe Shqipërisë, Spasovski dhe Lleshaj

Spasovski dhe Lleshaj në takim e kanë potencuar bashkëpunimin e shkëlqyer mes policëve të të dy vendeve, veçanërisht mes policive kufitare.

Dy ministrat u dakorduan që bashkëpunimi mes policive kufitare të të dy shteteve të vazhdojë edhe në të ardhmen në të gjitha nivelet, para se gjithash përmes mbajtjes së rregullt të mbledhjeve, këmbimit të përvojave dhe informacioneve të dobishme për përmirësimin e efikasitetit të menaxhimit kufitar, ndalimit të emigrantëve ilegalë dhe të gjitha formave të krimit tejkufitar./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11503,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Maqedonia dhe Shqipëria vendosin kontrolle të përbashkëta në Qafëthanë
Maqedonia dhe Shqipëria vendosin kontrolle të përbashkëta në Qafëthanë
https://2.bp.blogspot.com/-hAlFZE7wUuY/XD4W6dIfEuI/AAAAAAAAe4A/wiUGSy1OBRsc6DoGZGrs50bmvMVdHVOowCLcBGAs/s640/maq-1%2B%25281%2529.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hAlFZE7wUuY/XD4W6dIfEuI/AAAAAAAAe4A/wiUGSy1OBRsc6DoGZGrs50bmvMVdHVOowCLcBGAs/s72-c/maq-1%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/maqedonia-dhe-shqiperia-vendosin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/maqedonia-dhe-shqiperia-vendosin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy