Marrëveshja/Vuçiç: Serbia e Kosova janë 100 mijë vjet larg

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se temë e pashmangshme me homologun e tij rus, Vladimir Putin mbetet Kosova.Vuçiq ka theksuar se me Putinin do të diskutojë rreth marrëveshjes Kosovë-Serbi dhe se cila duhet të jetë zgjidhja në mes dy vendeve.

Ndërsa, sa i përket taksës 100 për qind që ka vendosur Kosova ndaj mallrave serbe, ai ka thënë se edhe Shtetet e Bashkuara e kanë kuptuar që ky është vendim i dëmshëm prandaj edhe kanë reaguar, përcjell lajmi.net.“Rritja e tarifave mbi mallrat serbe ka ngrirë dialogun dhe kjo është më e keqja”, është shprehur Vuçiq.

Presidenti serb ka shtuar se nuk është koha që fëmijët serb të përjetojnë luftë por është nevoja për paqe dhe paqja nuk vjen vetvetiu.“Paqja duhet të jetë rezultat i një kompromisi i një marrëveshje dhe nëse ne nuk e bëjmë këtë, vështirë se do ta ruajmë paqen. Kjo duhet të kuptohet nga njerëzit, mjaft më me gënjeshtra dhe mashtrime”.

Mirëpo, Vuçiq ka potencuar se marrëveshja me Kosovën është 100 mijë vjet larg.“Unë nuk guxoj të flas për një demarkacion të mundshëm me Kosovën që të dihet se çka është e jona dhe çka e tyre. Ne jemi 100 mijë vjet larg nga marrëveshja. Nuk ka Asociacion, ka taksë, e shihni se Prishtina është e gatshme për të luftuar”- ka thënë ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11495,Camëri,133,Editorial,2629,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,379,Kosovë,3493,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2329,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Marrëveshja/Vuçiç: Serbia e Kosova janë 100 mijë vjet larg
Marrëveshja/Vuçiç: Serbia e Kosova janë 100 mijë vjet larg
https://2.bp.blogspot.com/-2DsU_c-OQ8Q/XD4Q9Tc_4BI/AAAAAAAAe3g/QvYGoOl13F8aOyshsUc5gZwu92itoGCGgCLcBGAs/s640/v_1547506373-7227422.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-2DsU_c-OQ8Q/XD4Q9Tc_4BI/AAAAAAAAe3g/QvYGoOl13F8aOyshsUc5gZwu92itoGCGgCLcBGAs/s72-c/v_1547506373-7227422.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/marreveshjavucic-serbia-e-kosova-jane.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/marreveshjavucic-serbia-e-kosova-jane.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy