“Mësohuni me tingëllimën e të folurës së Kosovës, do jeni shpejt nën një çati”

Kryeministri Edi Rama, ka replikuar sot me qytetarët në Facebook, pasi një prej tyre ka kritikuar ministren e re të Arsimit, Besa Shahini, për gjuhën shqipe.

Një qytetar shkruan se ministri duhet të mësojë të flasë shqip, ndërsa Rama i kundërpërgjigjet duke i thenë se vetë komentuesi 3 në 4 fjalë i ka shkruar gabim.

REPLIKAT ME QYTETARËT

Komenti 1: Shko emeso shqipen te flasësh

Rama: O zot! 4 fjale 3 gabime dhe nje fjali prej drumepreje, per te perqeshur tingellimen e te folures se Kosoves! Po mesohu mesohu me kete tingellime, ti dhe shume si puna jote, se do ju duhet te adaptoheni shpejt nen nje cati me Kosoven, edhe po nuk deshet ju
Komenti 2: Mbarovi fondi per lindjet ne Elbasan,kaq ishte?

Rama: Cili fond per lindjet mbarovi?! Fondi sapo fillovi dje, sepse sic ka qene njoftimi behej aktiv ne 15 janar ne banke, po normal qe e shara vjen e para./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11499,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3495,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Mësohuni me tingëllimën e të folurës së Kosovës, do jeni shpejt nën një çati”
“Mësohuni me tingëllimën e të folurës së Kosovës, do jeni shpejt nën një çati”
https://2.bp.blogspot.com/-KBNrkjXu6zs/XD9xQwMXQZI/AAAAAAAAe-U/t81HP_7z3qs4yIs1e_QltbgxZLzlmHnlACLcBGAs/s640/RAMA-2%2B%25281%2529.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-KBNrkjXu6zs/XD9xQwMXQZI/AAAAAAAAe-U/t81HP_7z3qs4yIs1e_QltbgxZLzlmHnlACLcBGAs/s72-c/RAMA-2%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/mesohuni-me-tingellimen-e-te-folures-se_16.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/mesohuni-me-tingellimen-e-te-folures-se_16.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy