Ministri gjerman e pranon: Kosova ka plotësuar kushtet, duhet të mbajmë premtimin për viza

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, ka thënë se do të angazhohet që qytetarët e Kosovës të lëvizin lirshëm në vendet e europës.

Pas takimit që pati në Berlin me ministrin Pacolli, ministri Maas theksoi se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret e saj ndaj dhe do të punojë që të realizohet ky qëllim për liberalizimin e vizave për kosovarët.

”Është një temë që sot e kemi diskutuar me Behgjet Pacollin. Për cështjen e lëvizjes pa viza, ka disa kushte që duhen plotësuar në mënyrë të vecantë është bërë fjalë për 95 kritere që janë plotësuar të gjitha nga Kosova”.

”Ne duhet të mbajmë premtimet tona, shikojmë që proceset reformative brenda Kosovës janë duke u zhvilluar në mënyrë konsekuente. Ndaj dhe brenda Qeverisë Federale si dhe rrethit të anëtarëve të Bashkimit Europian unë do të angazhohem që do të realizohet edhe ky qëllim”.

Ndryshe, Kosova në fund të vitit që mbeti pas dështoi të merrte liberalizimin e vizave, ani pse Komisioni Evropian kishte theksuar se shteti kosovar kishte plotësuar të gjitha kushtet/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ministri gjerman e pranon: Kosova ka plotësuar kushtet, duhet të mbajmë premtimin për viza
Ministri gjerman e pranon: Kosova ka plotësuar kushtet, duhet të mbajmë premtimin për viza
https://1.bp.blogspot.com/-pu7suabPKps/XDeU_QQk5AI/AAAAAAAAedE/kjQugmONWpsdffQqoDsE-bh1bN27zzRuQCLcBGAs/s640/mass-640x367.png
https://1.bp.blogspot.com/-pu7suabPKps/XDeU_QQk5AI/AAAAAAAAedE/kjQugmONWpsdffQqoDsE-bh1bN27zzRuQCLcBGAs/s72-c/mass-640x367.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/ministri-gjerman-e-pranon-kosova-ka.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/ministri-gjerman-e-pranon-kosova-ka.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy