Minxhozi: 2019 të sjell rritje të shkëmbimeve tregtare Kosovë-Shqipëri

Ambasadori shqiptar në Kosovë, Qemal Minxhozi ka uruar që viti 2019 të shënojë rritje edhe më të madhe tregtare ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë.

Kështu thuhet në urimin e publikuar në rrjetin social Facebook nga Ambasada e Shqipërisë në Kosovë.

Urimi i plotë i Minxhozit:

Viti 2018 shënoi rritjen me te larte te shkëmbimeve tregtare midis Shqipërisë dhe Kosovës.

Gjate vitit 2018 u shkëmbyen 71 milion euro mallra me shume se ne Vitin 2017 dhe 106 milion me shume se ne Vitin 2016.

Gjate vitit 2018 midis 2 aneve te kufirit u shkëmbyen 271 milion, ku Shqipëria eksportoi 205 milion ndërsa Kosova eksportoi ne Shqipëri 66 milionë.

Krahasuar me një vit me pare Kosova i rriti eksportet e saj 23 përqind ndërsa Shqipëria 33 perqind.

Uroj qe 2019 te njohe rritje edhe me te mëdha!/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Minxhozi: 2019 të sjell rritje të shkëmbimeve tregtare Kosovë-Shqipëri
Minxhozi: 2019 të sjell rritje të shkëmbimeve tregtare Kosovë-Shqipëri
https://2.bp.blogspot.com/-ngv7Uzxp1aY/XDI_fX6dYjI/AAAAAAAAeAw/GxxTyAM77m4rriX98Wm0UElNR4VzGukmwCLcBGAs/s640/auto_minxozi1546712579-640x377.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-ngv7Uzxp1aY/XDI_fX6dYjI/AAAAAAAAeAw/GxxTyAM77m4rriX98Wm0UElNR4VzGukmwCLcBGAs/s72-c/auto_minxozi1546712579-640x377.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/minxhozi-2019-te-sjell-rritje-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/minxhozi-2019-te-sjell-rritje-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy