Mogherini: E kam mërzi që kur jam në Prishtinë nuk mund ta quaj Kosovën shtet (VIDEO)

Delegacioni për dialog i kryesuar nga Shpend Ahmeti dhe Famir Limaj sot janë takuar me Federica Mogherini, përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian.

Mogherini i ka thënë delegacionit kosovar se ekziston një klimë në Kosovë dhe Serbi për arritjen e marrëveshjes gjithëpërfshirëse.

“…se a do të merreni vesh apo jo, kjo varet nga ju”, ka thënë Mogherini gjatë takimit, fjalë këto që i ka përcjell Shpend Ahmeti në Info Magazine.

“Ne e kemi dëshirën që t’ju ndërmjetësojmë, por nuk ju përzihemi se për çka merreni vesh”.

Madje diplomatja e BE-së ka thënë se mosmarrëveshjet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk mund të zgjasin pafundësisht.

“Mogherini sot tha: unë e kam shumë mërzi kur vij në Prishtinë dhe nuk mund të them ky shtet – e kam problem pasi unë përfaqësojë 28 shtet dhe pesë shtet nuk e kanë njohur Kosovën – kjo është e qartë se nuk mund të zgjasë kështu tërë kohën”, tregon kështu Ahmeti momente nga takimi me Mogherinin./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Mogherini: E kam mërzi që kur jam në Prishtinë nuk mund ta quaj Kosovën shtet (VIDEO)
Mogherini: E kam mërzi që kur jam në Prishtinë nuk mund ta quaj Kosovën shtet (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-VxJ5vGywOWo/XDT0D7QL-7I/AAAAAAAAeQI/0xT_khU1R4kFsBTFnrJPp0KV0gqI4GDBACLcBGAs/s640/mogherini-780x439-640x360.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-VxJ5vGywOWo/XDT0D7QL-7I/AAAAAAAAeQI/0xT_khU1R4kFsBTFnrJPp0KV0gqI4GDBACLcBGAs/s72-c/mogherini-780x439-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/mogherini-e-kam-merzi-qe-kur-jam-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/mogherini-e-kam-merzi-qe-kur-jam-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy