Murati: Habitem si në Kosovë më shumë e duan Leposaviqin se Preshevën

Për mosdekretimin e Gent Cakajt ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, ka reaguar edhe kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati.

Ai ka thënë se mosdekretimi i Gent Cakajt për Ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, është produkt i betejës së brendshme politike në Tiranë.

“I pështirë ekzaltimi meskin i disave në Prishtinë për këtë mosdekretim. Ndërsa sa i përket ridefinimit të kufijve me Serbinë, ai është një proces i cili drejtpërdrejt i takon Kosovës dhe qytetarëve të saj”, ka thënë ai.

Sipas tij, Tirana zyrtare duhet t’i qëndrojë përkrah Prishtinës ashtu siç tradicionalisht ka bërë çdoherë dhe rrjedhimisht ministri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë nuk mund të jetë bartës i këtij procesi.

“Në anën tjetër po vazhdojë me u habit tashmë që disa muaj se si në Kosovë ka njerëz që më shumë e duan Leposaviqin se Preshevën. E sa për provincialistët e Bllokut në Tiranë dhe provincialistët kosovarista që iu gëzuan mosdekretimit të Gent Cakajt, ekzaltimin nuk do ta kenë të gjatë. Nuk do të jetë e largët dita kur gjysma e qeverisë në Tiranë do të përbëhet nga kosovarët”, ka thënë në fund ai. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Murati: Habitem si në Kosovë më shumë e duan Leposaviqin se Preshevën
Murati: Habitem si në Kosovë më shumë e duan Leposaviqin se Preshevën
https://3.bp.blogspot.com/-7lHCtz9yHpA/XDjqE6N3e4I/AAAAAAAAejE/yjLf4LOjRJ8uN86-cx_e-MbD9pzpg-25gCLcBGAs/s640/auto_valon1547221504.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-7lHCtz9yHpA/XDjqE6N3e4I/AAAAAAAAejE/yjLf4LOjRJ8uN86-cx_e-MbD9pzpg-25gCLcBGAs/s72-c/auto_valon1547221504.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/murati-habitem-si-ne-kosove-me-shume-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/murati-habitem-si-ne-kosove-me-shume-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy