Nga 85 Perandorë Romakë, 25 ishin me prejardhje ilire! (Foto)

Në foton më poshtë të siguruar nga disa dokumenta italiane nga ZgjohuShqiptar.info , mund të shikoni sqarimin e Perandorëve të Perandorisë Romake, nga ishin me prejardhje dhe sa ishin nga ajo pjesë.

Nga 85 Perandorë të Perandorisë Romake, siç përcjell “gazetahylli”, 25 Perandorë ishin me prejardhje Ilire.

Të tjerët :

16 nga Italia jashtë Romës, 9 nga brenda Romës, 2 nga Asia e Vogël, 4 pranë Lindjes, 6 nga Gjermania, 7 nga Spanja dhe 4 nga Afrika Veriore. Kurse 12 të tjerëve nuk u dihet vendlindja e tyre.

Pra më shumë Perandorë ishin me prejardhje Ilire./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nga 85 Perandorë Romakë, 25 ishin me prejardhje ilire! (Foto)
Nga 85 Perandorë Romakë, 25 ishin me prejardhje ilire! (Foto)
https://4.bp.blogspot.com/--ImI6vNrn_c/XDpCIlpjffI/AAAAAAAAeq8/N4XlzKbQ7bkc1GYmx34shCiexQe2lR9tgCLcBGAs/s640/a_1450797322-2105213.jpg
https://4.bp.blogspot.com/--ImI6vNrn_c/XDpCIlpjffI/AAAAAAAAeq8/N4XlzKbQ7bkc1GYmx34shCiexQe2lR9tgCLcBGAs/s72-c/a_1450797322-2105213.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/nga-85-perandore-romake-25-ishin-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/nga-85-perandore-romake-25-ishin-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy