Ngjela: Ministrat e shkarkuar, ushqim për SPAK-un

Avokat Spartak Ngjela mendon se ministrat e shkarkuar nga kreu i qeverisë, Edi Rama janë një ushqim për Strukuturën e Posaçme Antikorrupsion. Ndërsa me këtë veprim, sipas Ngjelës, Rama shpëtoi lëkurën e tij.

“Protesta e studentëve, por edhe SPAK-u. Nuk besoj që do të jenë të gjithë këta ministra të akuzuar, por mbi 50% e tyre po, do të jenë objekt i SPAK-ut. Arsyeja që i ka eliminuar ka qenë kjo, por me këtë rast iu bënte edhe studentëve një lëshim, që nuk e përfillën. Ajo që duhet parë me vëmendje është problemi që në rast se ti si kryeministër heq gjysmën e qeverisë, ti nuk mbret, këta e dinë veten monark, nuk e njohin parlamentarizmin perëndimor. Kjo nuk është qeveri e një perandori që heq dhe vendos kë të dojë. Rama duhet të kishte dhënë dorëheqjen dhe të krijonte qeverinë tjetër. Rama ka hequr ministrat më të rëndësishëm dhe e konsideron si shëndoshje, jo krizë” u shpreh Ngjela për Report Tv.

Sipas avokatit, goditja e SPAK-ut do të fillojë nga shumica dhe pikërisht nga ministrat e larguar.

“Ministrat e larguar do të jenë të akuzuarit e parë të SPAK-ut, disa nga ata, goditja fillon nga mazhoranca, jo opozita. Rama ua dha në tavë ministrat. Rama i hodhi, i nxori për të shpëtuar veten. Do fillojnë me kryeministrin që të shkojnë te Berisha? Nuk e di, besoj do të jetë e butë, sepse kështu ka ndodhur edhe në Rumani. I ke parë se cfarë gjyqtarësh kemi, që thonë mi ka dhënë gjyshi apo gjyshja, që nuk ka shtëpi, apo është në çadër, apo tezja e papunë, e kuptoni sa qesharakë. Ndërsa politikanët janë akoma më qesharakë. Prisni dhe do i shihni”./real-news.tv//ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ngjela: Ministrat e shkarkuar, ushqim për SPAK-un
Ngjela: Ministrat e shkarkuar, ushqim për SPAK-un
https://1.bp.blogspot.com/-sL0MKIbktlk/XDZAPStU46I/AAAAAAAAeXU/PJa2tx3RbwselZw-Od0zZi2vcqvEsNPCACLcBGAs/s640/Ngjela_0-e1511532384721-1024x630-640x394%2B%25281%2529.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-sL0MKIbktlk/XDZAPStU46I/AAAAAAAAeXU/PJa2tx3RbwselZw-Od0zZi2vcqvEsNPCACLcBGAs/s72-c/Ngjela_0-e1511532384721-1024x630-640x394%2B%25281%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/ngjela-ministrat-e-shkarkuar-ushqim-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/ngjela-ministrat-e-shkarkuar-ushqim-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy