Nuk mbyllen transmetimet analoge në Shqipëri, AMA e rishtyn sërisht për në...

Mbyllja e transmetimeve analoge televizive në qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë, që ishte parashikuar për në datën 15 janar 2019, është shtyrë për në datën 1 shtator 2019.

Në këto dy qarqe aktualisht ekzistojnë të dyja teknologjitë e transmetimit, si ato analoge ashtu edhe ato numerike.

AMA ka njoftuar se kjo metodë transmetimi e cila garanton vazhdimësinë e marrjes së transmetimeve televizive edhe gjatë periudhës tranzitore, do të vijojë deri në datën 1 Shtator 2019.

Autoriteti i Mediave Audiovizive argumenton se vendimi për digjitalizimin është shtyrë, pasi ka marrë parasysh se në qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë është përqendruar numri më i madh i banorëve dhe se deri më tani nuk është siguruar sasia e mjaftueshme e dekoderave të tipit DVB-T2./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Nuk mbyllen transmetimet analoge në Shqipëri, AMA e rishtyn sërisht për në...
Nuk mbyllen transmetimet analoge në Shqipëri, AMA e rishtyn sërisht për në...
https://3.bp.blogspot.com/-53GLOJEIGrw/XDi9KDQpmBI/AAAAAAAAegM/pYK67uVb0vMXtLpP4ImyLECn4HiSECEaACLcBGAs/s640/televizioni_remote_28791-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-53GLOJEIGrw/XDi9KDQpmBI/AAAAAAAAegM/pYK67uVb0vMXtLpP4ImyLECn4HiSECEaACLcBGAs/s72-c/televizioni_remote_28791-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/nuk-mbyllen-transmetimet-analoge-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/nuk-mbyllen-transmetimet-analoge-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy