Pacolli reagon ndaj arrestimit dhe dënimit të 3 të rinjve shqiptarë në Beograd: Skandaloze

Është pothuaj e pabesushme, që regjimi jo demokratik në Serbi ngjallë frikë dhe urrejtje ndaj gjithçka është shqiptare dhe nga Kosova.

Shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar ndaj arrestimit të tre të rinjve shqiptarë, të cilëve u janë shqiptuar nga 55 ditë burg, vetëm që kanë shkruar në borë "UÇK" mbi disa vetura në Beograd.

“Është për keqardhje që 3 të rinj shqiptarë, dënohen me 55 ditë burg nga autoritetet serbe, vetëm e vetëm sepse kanë shkruar mbi borë "UÇK" mbi disa vetura në Beograd”, ka shkruar Pacolli.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Skandaloze

Është për keqardhje që 3 të rinjë shqiptarë, dënohen me 55 ditë burg nga autoritetet serbe, vetëm e vetëm sepse kanë shkruar mbi borë "UÇK" mbi disa vetura në Beograd.

Në një shoqëri demokratike askush nuk dënohet sepse ka mendimin ndryshe, dhe aq më pak, sepse në një ose tjetër formë, të padëmshme për të tjerët, shfaq një mendim, ide a simbol.

Është pothuaj e pabesushme, që regjimi jo demokratik në Serbi ngjallë frikë dhe urrejtje ndaj gjithçka është shqiptare dhe nga Kosova.

I ftojmë të gjitha institucionet ndërkombëtare dhe mekanizmat e mbrotjes së të drejtave të njeriut, që na mbështesin në dënimin e ashpër të kësaj sjellje dhe anulimin e këtij vendimi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pacolli reagon ndaj arrestimit dhe dënimit të 3 të rinjve shqiptarë në Beograd: Skandaloze
Pacolli reagon ndaj arrestimit dhe dënimit të 3 të rinjve shqiptarë në Beograd: Skandaloze
https://1.bp.blogspot.com/-9GUMhDWIDyY/XDT4TDabTaI/AAAAAAAAeQo/E-nXqtEIPWkEwKbS89HRaPKFFSMYv5ysQCLcBGAs/s640/auto_unnamed_21546972337.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-9GUMhDWIDyY/XDT4TDabTaI/AAAAAAAAeQo/E-nXqtEIPWkEwKbS89HRaPKFFSMYv5ysQCLcBGAs/s72-c/auto_unnamed_21546972337.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/pacolli-reagon-ndaj-arrestimit-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/pacolli-reagon-ndaj-arrestimit-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy