Podgorica stoliset me flamuj shqiptar (VIDEO)

Podgorica sot ka aguar e “ stolisur” me flamuj shqiptar në nderim të vizitës së presidentit shqiptar Ilir Meta shkruan, “Sputnik” transmeton “Bota Sot”.

Si shkruan Sputnik, presidenti shqiptar Meta me ftesë të presidentit malazez Milo Gjukanoviq nesër do të bëjë vizitë zyrtare Malit të Zi.

Meta pritet të takohet me përfaqësuesit e subjekteve shqiptare në Malin e Zi dhe kjo do të jetë vizita e dytë në vendin fqinj në 6 muajt e fundit.

“Kur të shihet Podgorica e vërshuar me flamuj shqiptar, krijohet përshtypja se plani I kryeministrit shqiptar Edi Rama për heqjen e kufijve me Malin e Zi është realizuar”, shkruan portal malazez IN4S.

Përndryshe Edi Rama në fjalimin me rastin e vitit të ri ka theksuar se hapja e kufirit me Kosovën është vetëm fillimi dhe se është në plan që veprimi I njëjtë të bëhet edhe me Malin e Zi me Maqedoninë dhe Greqinë. “Besoj se në pranverë kufijtë mes Shqipërisë dhe Kosovës do të jenë sipas kritereve të marrëveshjes së Shengenit. Në të ardhmen e afërme presim që me parim të njëjtë edhe modifikimin e kufijve me Maqedoninë, Malin e Zi dhe Greqinë” pat thënë Rama./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Podgorica stoliset me flamuj shqiptar (VIDEO)
Podgorica stoliset me flamuj shqiptar (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-ad3lxR_bAS4/XETArYuDCAI/AAAAAAAAfTA/lwhifHKOy5M1VHC4j4g5zV3Q-hjkRYE8gCLcBGAs/s640/auto_k11548005626.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-ad3lxR_bAS4/XETArYuDCAI/AAAAAAAAfTA/lwhifHKOy5M1VHC4j4g5zV3Q-hjkRYE8gCLcBGAs/s72-c/auto_k11548005626.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/podgorica-stoliset-me-flamuj-shqiptar.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/podgorica-stoliset-me-flamuj-shqiptar.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy