Policia serbe fillon bastisjen e shtëpive të shqiptarëve në Preshevë

Policia e Serbisë vetëm në muajin dhjetor i ka kryer disa bastisje në Luginën e Preshevës.

Mes shtëpive të bastisura, janë ato të një ish ushtari të UÇPMB-së dhe të një dëshmori, shkruan Gazeta inFokus.

Këtë lajm e ka konfirmuar për inFokus, Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Preshevë, Ragmi Mustafa.

Ai i ka quajtur këto bastisje si presion ndaj qytetarëve.

“Deri tash kanë ndodhur edhe disa bastisje në dy – tre vende gjatë muajit dhjetor. Policia ka pasur urdhëresë për t’i bastisur dhe ne nuk kemi marrë sqarime. Një ka shtëpi e bastisur ka qenë familje e një dëshmori, kurse tjetra ish-ushtari të UÇPMB-së”, ka treguar Mustafa.


Gjithë këto bastisje, ai i ka konsideruar si presion ndaj qytetarëve të Preshevës, duke theksuar se atje janë shtuar edhe forcat militare serbe, të cilat në mënyrë periodike po e kontrollojnë trafikun rrugor.

E qytetarët atje, Mustafa tregon se janë në një paqartësi të madhe.

“Në këto momente që po flasim sa i përket gjendjes ekziston një paqartësi e madhe, njerëzit nuk e kanë të qartë se çka do të ndodhë. Shumë shpresojnë se do të ndryshojë gjendja e shqiptarëve të Preshevës”, ka deklaruar Mustafa./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Policia serbe fillon bastisjen e shtëpive të shqiptarëve në Preshevë
Policia serbe fillon bastisjen e shtëpive të shqiptarëve në Preshevë
https://1.bp.blogspot.com/-FbexVLLiyEY/XDIx86QYRmI/AAAAAAAAd-M/9hUEEXD1lS0e8bNmqluJN4Zh1U2pdPgpACLcBGAs/s640/policia-serbe-750x430.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-FbexVLLiyEY/XDIx86QYRmI/AAAAAAAAd-M/9hUEEXD1lS0e8bNmqluJN4Zh1U2pdPgpACLcBGAs/s72-c/policia-serbe-750x430.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/policia-serbe-fillon-bastisjen-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/policia-serbe-fillon-bastisjen-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy