Provokojnë serbët në Bujanoc, brohorasin rrugëve ‘Kosova, zemra e Serbisë”

Serbët që jetojnë në pjesën lindore të vendit, përkatësisht në Luginën e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, dinë shumë shpesh të nxisin shqiptarët.

Ata ka disa raste kur kanë provokuar me gjeste dhe këngë shqiptarët e asaj ane, shkruan Indeksonline.

Një provokim të radhës e kanë bërë edhe sot pasdite në qytetin e Bujanocit. Lexues të portalit Indeksonline kanë dërguar një video ku shihen serbë të shumtë duke parakaluar në qendër të qytetit.

Ata hipur në disa mjete, brohorasin në gjuhën serbe duke thënë “Kosova, zemra e Serbisë”, për disa minuta.

Serbet madje mbajnë në duar edhe flamuj të Serbisë dhe ia thonë këngës me të madhe./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Provokojnë serbët në Bujanoc, brohorasin rrugëve ‘Kosova, zemra e Serbisë”
Provokojnë serbët në Bujanoc, brohorasin rrugëve ‘Kosova, zemra e Serbisë”
https://1.bp.blogspot.com/-oukwwJQgp_Q/XDOfgj0elYI/AAAAAAAAeGw/9Ack6S5QKmsyJMG-bHUsKkmvLl_kt6WzQCLcBGAs/s640/Screenshot_2-3-640x513.png
https://1.bp.blogspot.com/-oukwwJQgp_Q/XDOfgj0elYI/AAAAAAAAeGw/9Ack6S5QKmsyJMG-bHUsKkmvLl_kt6WzQCLcBGAs/s72-c/Screenshot_2-3-640x513.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/provokojne-serbet-ne-bujanoc-brohorasin.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/provokojne-serbet-ne-bujanoc-brohorasin.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy