Publikoi këngën për shqiptarin Alket Rizain, reperi grek e pëson keq

Para pak javësh, reperi grek publikoi një këngë të re që ja ka dedikuar shqiptarit Alket Rizai.

Këngëtari grek TUS, mesa duket është futur në telashe me drejtësinë greke, pas publikit të këngës.

TUS nuk e ka për herë të parë që përfshin elemente shqiptare në muzikën e tij, ndaj edhe mediat greke e kritikojnë atë shpeshherë. Kënga e fundit e tij për gangsterin shqiptar, i cili ka qenë i njohur në Greqi për dy arratisjet e tij spektakolare nga burgjet e sigurisë së lartë, ka qenë e suksesshme edhe nga klikimet që ka marrë.

Është mësuar gjithashtu nga mediat greke se TUS është arrestuar dy ditë më parë dhe shkak mësohet të jetë bërë teksti i këngës për shqiptarin Alket Rizai.

Reperi grek e ka kaluar natën në paraburgimin e një komisariati në Athinë, por kjo nuk është as hera e parë që TUS të merret në pyetje nga policia greke.

Alket Rizai, për momentin ndodhet në burg, ku vuan dënimim me burg përjetë, për vrasje dhe tentativë arratisje nga burgu./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Publikoi këngën për shqiptarin Alket Rizain, reperi grek e pëson keq
Publikoi këngën për shqiptarin Alket Rizain, reperi grek e pëson keq
https://2.bp.blogspot.com/-h1ubvICP7gE/XDOa5q5DsCI/AAAAAAAAeGA/LNByLVYoBCoIy8bLVgjYkMyMU5lxEgugwCLcBGAs/s640/artisti-i-njohur-grek-tus-nxjerr-kenge-per-alket-rizain_1546804826-5687368.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-h1ubvICP7gE/XDOa5q5DsCI/AAAAAAAAeGA/LNByLVYoBCoIy8bLVgjYkMyMU5lxEgugwCLcBGAs/s72-c/artisti-i-njohur-grek-tus-nxjerr-kenge-per-alket-rizain_1546804826-5687368.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/publikoi-kengen-per-shqiptarin-alket.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/publikoi-kengen-per-shqiptarin-alket.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy