Rama: Ne nxisim një marrëveshje me Serbinë, nga e cila bashkojmë Shqipërinë me Kosovën (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në emisionin “Zonë e lirë” ka folur për marrëveshjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Me këtë rast, Rama ka thënë se ai e nxit arritjen e një marrëveshje Serbi-Kosovë e cila mbështetet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian dhe përmes së cilës, Shqipëria bashkohet me Kosovën, transmeton “Zeri.info”.

“Qëndrimi im është ky, marrëveshja përfundimtare mes Serbisë dhe Kosovës që do të qojë në njohjen e Kosovës dhe në ndarjen përfundimtare nga historia me Serbinë, e njohur dhe e garantuar nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian, është marrëveshje që e duam ne, kaq.

Ne nuk jemi këtu për t’i dhënë mënd as Shteteve të Bashkuara dhe as Gjermanisë, ne nuk jemi këtu për të futur hundët dhe për t’i treguar Kosovës se çfarë duhet të bëjë.

Ne jemi këtu për të mbështetur marrëveshjen dhe unë jam këtu për të mbështetur fuqimisht një marrëveshje që mbështetet nga ata që i dhanë jetë Kosovës së lirë dhe demokratike.

Se Kosovën nuk e çliroi Ilir Meta, por e çliruan ata të cilët sot kanë të drejta dhe detyrime, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian që të nxisin për një marrëveshje përfundimtare dhe nga ajo marrëveshje të bashkojmë Shqipërinë me Kosovën. E kuptoni apo jo? Por me kë të flas unë këtu, me kë, me kë?”, ka deklaruar Rama./ZËRI/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11504,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rama: Ne nxisim një marrëveshje me Serbinë, nga e cila bashkojmë Shqipërinë me Kosovën (VIDEO)
Rama: Ne nxisim një marrëveshje me Serbinë, nga e cila bashkojmë Shqipërinë me Kosovën (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-mJsA-gONRAA/XDzVXFG7fEI/AAAAAAAAe0I/68nO5zzwbI8a0ryF4xCTyZHZJi9BZo5CwCLcBGAs/s640/maxresdefault%2B%25283%2529.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-mJsA-gONRAA/XDzVXFG7fEI/AAAAAAAAe0I/68nO5zzwbI8a0ryF4xCTyZHZJi9BZo5CwCLcBGAs/s72-c/maxresdefault%2B%25283%2529.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/rama-ne-nxisim-nje-marreveshje-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/rama-ne-nxisim-nje-marreveshje-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy