Shefi i zyrës së BE-së në Serbi kërkon nga Kosova ta heqë taksën menjëherë

Shefi i Zyrës së BE-së në Serbi, Sami Fabrici, tha sot se taksa e vendosur e Kosovës për produktet serbe është në kundërshtim me marrëveshjen e CEFTA-s dhe kërkoi që ajo të hiqet sa më shpejt.

“Kjo tarifë nga Prishtina nuk është në përputhje me frymën e MSA-së si dhe ajo duhet të hiqet menjëherë, pasi ajo është edhe në kundërshtim me marrëveshjen e CEFTA-s”, tha Fabrici, raporton Pink.rs.

Ai, po ashtu, tha se Kosova do të duhej ta formonte ushtrinë në përputhje me Kushtetutën e Kosovës.

Fabrici theksoi se krijimi ekipit negociator nga ana e Kosovës është një hap pozitiv.

“Udhëheqja politike dhe vizioni afatgjatë janë të nevojshëm më shumë se kurrë për të kapërcyer situatën e vështirë dhe për të vendosur përparim të rëndësishëm në rrugën drejt BE-së”, shtoi ai.

Shefi i BE-së në Beograd komentoi edhe ndërhyrjen e SHBA-së në dialog duke e quajtur si një mesazh pozitiv për të dyja vendet./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shefi i zyrës së BE-së në Serbi kërkon nga Kosova ta heqë taksën menjëherë
Shefi i zyrës së BE-së në Serbi kërkon nga Kosova ta heqë taksën menjëherë
https://2.bp.blogspot.com/-Wzcb7hNSLsk/XDZHDrqaXrI/AAAAAAAAeYI/TOL0WQzjvawHk_vBY3tI4zTdGL5cxLXbACLcBGAs/s640/fabrici-1-830x0_1547042296-7921609.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Wzcb7hNSLsk/XDZHDrqaXrI/AAAAAAAAeYI/TOL0WQzjvawHk_vBY3tI4zTdGL5cxLXbACLcBGAs/s72-c/fabrici-1-830x0_1547042296-7921609.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/shefi-i-zyres-se-be-se-ne-serbi-kerkon.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/shefi-i-zyres-se-be-se-ne-serbi-kerkon.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy