“Shpiragu” gati për 2-3 vite/ Bojaxhi: Kam informacione se prodhimi masiv i naftës do të fillojë

Në emisionin “Argument” të së Enjtes mbrëma u diskutua gjerësisht për keqmenaxhimin e pasurisë publike. Veç vendimit më të ri të qeverisë për të pezulluar kontratat dhe licencat për HEC-et jo-operative u diskutua gjerësisht edhe për vendburimin e naftës të Shpiragut për të cilin pak ditë më parë foli edhe kryeministri Rama. Ish zv. Ministri i ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës, Gjergj Bojaxhi ndërkohë u shpreh se Shpiragu shumë shpejt do të fillojë të prodhojë naftë masivisht.

Ndër të tjera, Bojaxhi u ndal edhe te fakti se blloku 4 i naftës, ku edhe përfshihet vendburimi i Shpiragut është në një zonë të mbrojtur, ku përveç Zagorisë, përfshin edhe luginën e Vjosës.

Edhe tre panelistët e tjerë ranë dakord njëzëri se “Shpiragu” përmban një pasuri mjaft të madhe nëntokësore, për të cilën ka dijeni prej dekadash, por që vetëm me ardhjen e një investitori të fuqishëm si “Shell” do të mund të dalë në sipërfaqe.

Roel Korkuti/SCAN/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Shpiragu” gati për 2-3 vite/ Bojaxhi: Kam informacione se prodhimi masiv i naftës do të fillojë
“Shpiragu” gati për 2-3 vite/ Bojaxhi: Kam informacione se prodhimi masiv i naftës do të fillojë
https://1.bp.blogspot.com/-oYyC48t0Gm0/XEyWjep-C0I/AAAAAAAAfx8/jkg6sPKk5FYGoD9_Vdljzyjgdbh0RB0JQCLcBGAs/s640/big_shell_shpirag.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-oYyC48t0Gm0/XEyWjep-C0I/AAAAAAAAfx8/jkg6sPKk5FYGoD9_Vdljzyjgdbh0RB0JQCLcBGAs/s72-c/big_shell_shpirag.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/shpiragu-gati-per-2-3-vite-bojaxhi-kam.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/shpiragu-gati-per-2-3-vite-bojaxhi-kam.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy