Studentët e ‘ngujuar’ dalin me deklaratë: Shqiptarë, na mbroni nga policia!

Dhjetëra studentë të Tiranës, që janë ngujuar në ambientet e fakulteteve, kanë dalë mbrëmjen e së dielës me një deklaratë publike.

Duke vijuar thirrjet për bojkot të mësimit, ata u shprehën se forma protesta e tyre do të vijojë pa afat.

Në deklaratën e lexuar para mikrofonëve, studentët u bënë thirrje edhe pedagogëve për t’u bashkuar në protestë.

Referuar përplasjeve me policinë, ata u shprehën se kërkojnë ndihmën e qytetarëve, shkruan JavaNews.al

“I lutemi qytetarëve të mblidhen në oborret e fakulteteve dhe të na mbrojnë nga dhuna policore” – u shprehën protestuesit mbrëmjen e së dielës.

Ata kërkojnë rrëzimin e Ligjit për Arsimin e Lartë si kusht për të ndërprerë bojkotin dhe për t’iu rikthyer auditorëve.

Po sot, Kryeministri Edi Rama deklaroi se të hënën përfaqësues nga Ministria e Financave dhe Ministria e Arsimit do të vendosen pranë sekretariateve të Universiteteve.

Kjo gjë sipas kryeministrit do të bëhet për të asistuar studentët që duan shpjegime lidhur me VKM-të mbi tarifat dhe bursat brenda janarit./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Studentët e ‘ngujuar’ dalin me deklaratë: Shqiptarë, na mbroni nga policia!
Studentët e ‘ngujuar’ dalin me deklaratë: Shqiptarë, na mbroni nga policia!
https://1.bp.blogspot.com/-XUG0TTtWLYE/XDuL_LH0EII/AAAAAAAAevc/y_1mUxx2OLkABLRvYjooiipdzA5bX2sJQCLcBGAs/s640/auto_aeacf04d-5c1c-4eea-ac64-9bb20f96f32b1547117004.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-XUG0TTtWLYE/XDuL_LH0EII/AAAAAAAAevc/y_1mUxx2OLkABLRvYjooiipdzA5bX2sJQCLcBGAs/s72-c/auto_aeacf04d-5c1c-4eea-ac64-9bb20f96f32b1547117004.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/studentet-e-ngujuar-dalin-me-deklarate.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/studentet-e-ngujuar-dalin-me-deklarate.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy