“Surpriza e vitit 2019”, italianët ‘ngrejnë në qiell’ Alpet Shqiptare

“Alpet janë një nga destinacionet turistike surprizë të vitit 2019, vend tejet interesant dhe maja të thepisura që tejkalojnë 2000 metra.”

Kështu e nis përshkrimin e saj prestigjozja italiane “La Repubblica”, duke i cilësuar Alpet shqiptare një destinacion magjepsës për të gjithë të apasionuarit pas turizmit malor.

“Ju duhet të ecni nga 3 deri në 6 orë në ditë, duke fjetur në bujtina, me valixhe të transportuara me kuaj, midis pyjeve, ujëvarave, kanioneve, shpellave dhe burimeve të Parkut Kombëtar të Thethit dhe Valbones, i cili ofron peizazhe magjepsëse”-shkruan La Repubblica në artikullin e saj, përcjell Lexo.al

Shkrimi i plotë:

“Alpet janë një nga destinacionet turistike të vitit 2019, vend tejet interesant dhe maja të thepisura që tejkalojnë 2000 metra.”

Për ta njohur këtë bukuri të natyrës“La Compagnia del Relax” ju vjen në ndihmë, një portal i dedikuar për njerëzit që duan të shijojnë një udhëtim në këmbë, e të qetë.

Ju duhet të ecni nga 3 deri në 6 orë në ditë, duke fjetur në bujtina, me valixhe të transportuara me kuaj, midis pyjeve, ujëvarave, kanioneve, shpellave dhe burimeve të Parkut Kombëtar të Thethit dhe Valbones, i cili ofron peizazhe magjepsëse e të paprekura.

Gjatë regjimit komunist, vetëm banorëve, udhëheqësve dhe mysafiëve të veçantë me të cilët Shqipëria kishte raporte politike, u lejohej shëtitja në këtë perlë të natyrës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Surpriza e vitit 2019”, italianët ‘ngrejnë në qiell’ Alpet Shqiptare
“Surpriza e vitit 2019”, italianët ‘ngrejnë në qiell’ Alpet Shqiptare
https://2.bp.blogspot.com/-XzGCDJTS7wU/XDuNq6XKqyI/AAAAAAAAevk/SN5o8-egC000Bz6sK0FM3766Flnr2Lr2QCLcBGAs/s640/Valbona-Valley-in-Winter-18-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-XzGCDJTS7wU/XDuNq6XKqyI/AAAAAAAAevk/SN5o8-egC000Bz6sK0FM3766Flnr2Lr2QCLcBGAs/s72-c/Valbona-Valley-in-Winter-18-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/surpriza-e-vitit-2019-italianet-ngrejne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/surpriza-e-vitit-2019-italianet-ngrejne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy