Taksa për Serbinë, pas thirrjes së ShBA-ve, Haradinaj kërkon kohë të përgjigjet

Kryeministri Ramush Haradinaj tha se nuk ndërron qëndrim ndaj Serbisë dhe Rusisë derisa nuk ka njohje. I pyetur për reagimin e djeshëm të ambasadës amerikane, kreu i Qeverisë tha se nuk ka ende një përgjigje, për këtë kërkoi pak kohë.

Bisedojmë në Qeveri se nuk kam përgatitë një përgjigje, nëse më lëni kohë në ditët që vijnë iu jap një përgjigje”. “Kjo nuk i prish marrëdhëniet me Amerikën, kemi me bë çmos me i ruajtë, me Serbinë e me Rusinë nuk ndërrojmë qëndrim, pa na njohtë nuk e heqim taksën”.

Ndërsa për kërkesat e PSD-së për votim të buxhetit, kryeministri tha se do t’i zbatojnë ato, veçse nuk tregoi kur do të ndodh shkarkimi i ministrit të Bujqësisë.“Kemi bisedu me PSD-në, i kanë kërkesat legjitime dhe do t’i respektojmë këto kërkesa”.

Ai është në dorëheqje. Pra shkarkimi formal mund të ndodhë në kohë të seancës ose para seancës por po është kërkesë legjitime dhe e kam respektu”.

Ambasada amerikane në Kosovë përmes një komunikate për media kanë bërë përsëri thirrje që taksa 100% ndaj produkteve serbe dhe boshnjake të tërhiqet, pasi sipas tyre ky veprim është i kundërt me interesat e SHBA-së./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Taksa për Serbinë, pas thirrjes së ShBA-ve, Haradinaj kërkon kohë të përgjigjet
Taksa për Serbinë, pas thirrjes së ShBA-ve, Haradinaj kërkon kohë të përgjigjet
https://1.bp.blogspot.com/-43lAN1ISvhE/XEyqPBh-4fI/AAAAAAAAf0k/QyHOQhBq5Bk-KRMlOA33Q_FAMTHNMMWUgCLcBGAs/s640/Ramush-Haradinaj-1-905x395.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-43lAN1ISvhE/XEyqPBh-4fI/AAAAAAAAf0k/QyHOQhBq5Bk-KRMlOA33Q_FAMTHNMMWUgCLcBGAs/s72-c/Ramush-Haradinaj-1-905x395.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/taksa-per-serbine-pas-thirrjes-se-shba.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/taksa-per-serbine-pas-thirrjes-se-shba.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy