Thaçi e humb arsyen: Taksën e vendosi Enver Hoxhaj e Kadri Veseli, jo Haradinaj

Pasi i premtoi njeriut të Trumpit heqjen e taksës ndaj produkteve serbe, Hashim Thaçi ka vazhduar sërish me deklarata rreth kësaj teme.

Këtë herë, presidenti i vendit thotë se nuk ishte kryeministri Ramush Haradinaj ai i cili mori vendimin për taksën 100 për qind ndaj produkteve tjera.

Meritat ai ua lë anëtarëve të ish-partisë së tij.

“Vendimi për taksën është marrë nga Enver Hoxhaj, në koordinim me Kadri Veselin. Ndërsa Ramush Haradinaj dhe të tjerët e kanë votuar këtë vendim”, ka thënë ai në Klan Kosova.

Në një përgjigje me shkrim për The Washington Post, të premten, Thaçi tha se është “i gatshëm të shqyrtojë heqjen e tarifave nëse një rrugë e qartë për të vazhduar drejt arritjes së një Marrëveshjeje përfundimtare të Paqes me Serbinë është e hapur për Kosovën".

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar më parë se taksa 100 për qind ndaj produkteve nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina do të hiqet kur shteti me presidentin aktual Aleksandar Vuçiqin do të njihte pavarësinë e Kosovës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Thaçi e humb arsyen: Taksën e vendosi Enver Hoxhaj e Kadri Veseli, jo Haradinaj
Thaçi e humb arsyen: Taksën e vendosi Enver Hoxhaj e Kadri Veseli, jo Haradinaj
https://4.bp.blogspot.com/-gx3mdcpJT5s/XDOXi26HdUI/AAAAAAAAeFg/EjA3i2MGvywkvlPcUe9__Npip6R7Uk6wACLcBGAs/s640/thaci_1546884252-6362541.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-gx3mdcpJT5s/XDOXi26HdUI/AAAAAAAAeFg/EjA3i2MGvywkvlPcUe9__Npip6R7Uk6wACLcBGAs/s72-c/thaci_1546884252-6362541.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/thaci-e-humb-arsyen-taksen-e-vendosi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/thaci-e-humb-arsyen-taksen-e-vendosi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy