Tomas Guidara, një argjentinas me origjinë arbëreshe për Kombëtaren Shqiptare

Një futbollist nga Argjentina mund të luajë shpejt për kombëtaren shqiptare. Trajneri Panuçi i dërgon ftesë mbrojtësit me origjinë arbëreshe, Tomas Guidara, raporton abcnews.al.

Edhe Shqipëria mund ta bëjë natyralizimin e parë. Kombëtarja është në ndjekje të një lojtari në Argjentinë, të quajtur Tomas Guidara, dhe që luan për Belgranon në elitën e futbollit të atij vendi.

Pozicioni i tij është mbrojtës i djathtë, mosha 22-vjeçare, ndërsa origjina mësohet se është nga arbëreshët e Italisë.

Mediat argjentinase informojnë se Federata Shqiptare e Futbollit i ka dërguar një kërkesë futbollistit, dhe pret një përgjigje.

“Kadena 3”: Kombëtarja e Shqipërisë dëshiron të natyralizojë Tomas Guidarën!

“Mundo.Lavoz”: Bëhet zyrtar, interesi i Shqipërisë për Guidarën!

Fillimisht, lajmi kishte dalë në gazetën “Ole” që në nëntor të vitit të kaluar, por nuk pati vazhdimësi, ndonëse duket se trajneri i kombëtares, Panuçi, e ka ndjekur Guidarën për t’u bindur përfundimisht për të.

Vetë italiani pohon se e ka ndjekur lojtarin, por nuk është se ka folur direkt me të.

Ende nuk dihet se cila do të jetë përgjigja e mbrojtësit të djathtë, por në Federatë shpresojnë që ai të vendosë shpejt, në mënyrë që të jetë gati për eleminatoret e Europianit që fillojnë në muajin mars./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Tomas Guidara, një argjentinas me origjinë arbëreshe për Kombëtaren Shqiptare
Tomas Guidara, një argjentinas me origjinë arbëreshe për Kombëtaren Shqiptare
https://4.bp.blogspot.com/-1Ii73_N6fag/XDuQ01X2kCI/AAAAAAAAev8/rEfMR7_mZJEmhaHrrsrSolOAygsNvJGJwCLcBGAs/s640/1547292857036-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-1Ii73_N6fag/XDuQ01X2kCI/AAAAAAAAev8/rEfMR7_mZJEmhaHrrsrSolOAygsNvJGJwCLcBGAs/s72-c/1547292857036-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/tomas-guidara-nje-argjentinas-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/tomas-guidara-nje-argjentinas-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy