Topi: Ministri i Jashtëm duhet të jetë nga territori i Shqipërisë

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në një lidhje me studion e “Open”, komentoi “përplasjen” Rama-Meta, pasi kreu i shtetit nuk dekretoi si ministër të Jashtëm Gent Cakën.

Politika nuk është lojë sepse ajo përcakton fatet serioze të një vendi. Ne jemi në Shqipëri dhe nuk do të doja të dëgjoja sonte një debat që merr konotacion të keq. Politika shqiptare është bërë lojë joserioze dhe kjo gjë e ka origjinën që në vitin 2008. Është krijuar mendimi sikur Republika e Shqipërisë ka vetëm institucionin e kryeministrit. Çdo person që është bërë kryeministër i konsideron të tjerët hiç. Problemi nuk është te Cakaj, por te politika”, deklaroi Topi.

Kur u pyet se si do të vepronte po të ishte në vend të Ilir Metës, ish-Presidenti u përgjigj: “Pavarësisht nga respekti që kam për shqiptarët në të gjitha trevat, do të kisha preferuar një ministër të Jashtëm nga territori i Shqipërisë”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10272,Camëri,131,Editorial,2324,Ekonomi,595,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1668,Iliridë,323,Kosovë,3029,Kulture,807,Luginë,71,Moti,2,Politik,2072,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,611,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Topi: Ministri i Jashtëm duhet të jetë nga territori i Shqipërisë
Topi: Ministri i Jashtëm duhet të jetë nga territori i Shqipërisë
https://1.bp.blogspot.com/-RKfKHscM1ko/XDi4nWnoJcI/AAAAAAAAefs/_HAkQxyxBu0k8QCBPEC6POzywFk11EF1QCLcBGAs/s640/c2aa28fb-cb7d-4f39-a441-8f30094a08e5-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-RKfKHscM1ko/XDi4nWnoJcI/AAAAAAAAefs/_HAkQxyxBu0k8QCBPEC6POzywFk11EF1QCLcBGAs/s72-c/c2aa28fb-cb7d-4f39-a441-8f30094a08e5-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/topi-ministri-i-jashtem-duhet-te-jete.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/topi-ministri-i-jashtem-duhet-te-jete.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy