Vuçiç: Kosova nuk do të mbetet pa serbë!

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç mori pjesë në edicionin festiv të krishtlindjeve ‘Kurira’. Vuçiç foli edhe për kompromisin në dialogun me Kosovën me Serbinë.

“Kompromisi në politikë nuk është një humbje por një fitore” u shprehë ai.

Presidenti serb vazhdoi duke thënë se e di që serbët nuk do ta pranojnë këtë por pati një mesazh për ta.

“E them këtë, edhe pse e di që serbët nuk do ta pranojnë . Nuk do ta pranojnë sepse është më lehtë të jetosh në mitë dhe lavdërime sesa në realitet. Ne duhet të ndryshojmë shumë”- vazhdoi Vuçiç.

Në fjalim kritikoj ata që mbështesin një konflikt të ngrirë me Kosovën.

Ai tregoi se cili është qëllimi dhe detyra e tij në Kosovë.

“Detyra jonë është të parandalojmë që Kosova të mbetet pa serbë”, u shpreh ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10272,Camëri,131,Editorial,2324,Ekonomi,595,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1668,Iliridë,323,Kosovë,3029,Kulture,807,Luginë,71,Moti,2,Politik,2072,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,611,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç: Kosova nuk do të mbetet pa serbë!
Vuçiç: Kosova nuk do të mbetet pa serbë!
https://3.bp.blogspot.com/-REkVPHAsRNU/XDI2RL3rIpI/AAAAAAAAd-0/IPUlNLNR5c4_g6Qn8fLoiJPLZrKtdyBEACLcBGAs/s640/vucic-thaci.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-REkVPHAsRNU/XDI2RL3rIpI/AAAAAAAAd-0/IPUlNLNR5c4_g6Qn8fLoiJPLZrKtdyBEACLcBGAs/s72-c/vucic-thaci.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/vucic-kosova-nuk-do-te-mbetet-pa-serbe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/vucic-kosova-nuk-do-te-mbetet-pa-serbe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy