Vulin kërkon ndalimin e “zgjerimit të Shqipërisë së madhe”

Kosova nuk kufizohet me Shqipërinë, por Serbia.
Të paktën kështu mendon mistri serb i Mbrojtjes Aleksandar Vulin i cili tërthorazi sërish ka folur për “aneksimin e Kosovës” nga Shqipëria për t’u krijuar kështu, sipas tij, Shqipëria e madhe, transmeton Koha.net.

Duke folur rreth kësaj, Vulin asnjëherë s’ e ka përmendur Kosovën, por vetëm opsesionin e tij: Shqipërinë e madhe.

“Heqja e kufijve ndërmjet Serbisë e Shqipërisë është përpjekje për aneksim. Është e pabesueshme që diçka e tillë tashmë po bëhet dhe kjo nuk është një gjë që s’e presim nga Shqipëria, Edi Rama dhe Haradinaj”, ka thënë Vulin duke aluduar në krijimin e pikave të përbashkëta kufitare Kosovë – Shqipëri e që në Beograd po shikohet si heqje kufijsh ndërmjet dy vendeve.

Ai ankohet se “për gjithë këtë po hesht e gjithë bota, ajo po bëhet se asgjë nuk ka ndodhur. Rama nuk paska thënë se do t’i heqë kufijtë ndërmjet kufijve? Ai po i heq kufijtë ndërmjet shqiptarëve. Ka thënë se do t’i hapë kufijtë ndërmjet Malit të Zi, Maqedonisë, Greqisë, atje ku jetojnë shqiptarët i. Ai po e krijon Shqipërinë e madhe”, citon “blic” të ketë thënë Vulin.

“Ata po e krijojnë Shqipërinë e madhe. Ne duhet t’i kundërvihemi. Duhet që sa më parë të kemi kufi të fuqishëm e të mbrojtur në mënyrë që Shqipëria e madhe të pushojë së zgjeruari. Më interesantja është ajo që Brukseli e NATO po heshtin, ata këtë e kanë dashur dhe përkrahur. Shqiptarët këtë kurrë këtë nuk do ta kishin bërë pa ta", ka thënë ai.

Ai ka shtuar se ekipi i dialogut për negociata me Beogradin po përgatitet në Tiranë e sa herë kanë thënë se “serbët në Kosovë duhet të zhvillojnë politikë të pavarur, Beogradi të mos përzihet”.

Tirana a po përzihet?” , është pyetur Vulin./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vulin kërkon ndalimin e “zgjerimit të Shqipërisë së madhe”
Vulin kërkon ndalimin e “zgjerimit të Shqipërisë së madhe”
https://4.bp.blogspot.com/-Q0syygvV4cQ/XDeWDhc0S7I/AAAAAAAAedM/SKBgfQH4GF8R-WMNfCO5frAZAkNuMAD_QCLcBGAs/s640/auto_16vulin1534423939.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Q0syygvV4cQ/XDeWDhc0S7I/AAAAAAAAedM/SKBgfQH4GF8R-WMNfCO5frAZAkNuMAD_QCLcBGAs/s72-c/auto_16vulin1534423939.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/vulin-kerkon-ndalimin-e-zgjerimit-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/vulin-kerkon-ndalimin-e-zgjerimit-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy