Zaganjori, ka shitur 118 herë të njëjtën temë “Diplome” dhe 145 herë për “Master” në Juridik shtet e privat

Jo vetëm duhen verifikuar gradat “Prof. Dr” të llojit Monika, Manstirliu e Gjylameti, por duhen bllokuar urgjentisht, dhënia e gradave shkencore deri në standardizim të procesit, si dhe duhen monitoruar, arkivuar e verifikuar, të gjithë punimet me të cilët jepen diploma e tituj “Master”, mbasi diplomimi dhe cilësia në arsimin e lartë, është tjetërsuar në tezgë tregu

Një skandal tjetër, zbulohet nga “karriera” korruptive e kreut të Gjykatës së Lartë, zyrtarit të drejtësisë shqiptare, me pasuri 1 miliardë lekë, të vendosura sipas tij, vetëm me borderonë e punës, pa pasur asnjë biznes privat.

Mirëpo, një grup studentësh të Fakultetit të Drejtësisë, gjatë protestës studentore që do rifilloj më 7 janar 2019, do të publikojnë një skandal të Xhezair Zaganjorit, që lidhet me aktivitetin e tij, si “profesor” në këtë fakultet.

Sipas investigimit të tyre, “profesor” Zaganjori, paska edhe burime të tjera financiare, që i shtojnë llogaritë e pasuritë, një ndër të cilët, është biznesi i temave të diplomave, titujve “Master” e gradave shkencore, për studentët dhe doktorantët e drejtësisë më shtet e privat.

Nga të dhënat që kanë ”hetuar” e zbuluar stundentët, rezulton se Xhezair Zaganjori, vepron si “punishte” e treg temash dhe punimesh shkencore, të cilat ua shet studentëve, në fshehtësi e “kofindencialitet” si tregtar dhe pastaj, ua kontrollon e ua vlerëson si “profesor”.

Por sekreti i biznesit që bën Xhezairi, nuk qëndron vetëm tek shitja, por edhe tek rishitja disa here, e të njëjtit punim apo temë diplome, “Master”-i e doktorature, tek studentë e doktorantë të ndryshëm, të çdo viti.

Nuk e dimë, nëse arkivat e departamenteve, apo Biblioteka Shkencore e Fakultetit, i mbajnë në ruajtje këto tema e punime shkencore, por tashmë, dimë faktin që kanë zbuluar studentët, që me të njëjtat punime të “profesor Xhezit”, janë diplomuar e graduar persona të ndryshëm.

Sipas të dhënave, që disponon “Pamfleti”, profesor Zaganjori ka shitur 118 herë të njëjtën temë për diplomë, 145 për studime “Master” dhe 37 herë, për titullin “Doktor”, shitur për studentë e doktorantë, të universitetit shtetëror dhe atyre private./Pamfleti/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Zaganjori, ka shitur 118 herë të njëjtën temë “Diplome” dhe 145 herë për “Master” në Juridik shtet e privat
Zaganjori, ka shitur 118 herë të njëjtën temë “Diplome” dhe 145 herë për “Master” në Juridik shtet e privat
https://3.bp.blogspot.com/-UNEKKzgeTkM/XDIw66ZqcQI/AAAAAAAAd-E/EByA5dsIBV42JCGqp-fu16eSg8BxpXgRgCLcBGAs/s640/zaganjori1-1.png
https://3.bp.blogspot.com/-UNEKKzgeTkM/XDIw66ZqcQI/AAAAAAAAd-E/EByA5dsIBV42JCGqp-fu16eSg8BxpXgRgCLcBGAs/s72-c/zaganjori1-1.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/zaganjori-ka-shitur-118-here-te-njejten.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/01/zaganjori-ka-shitur-118-here-te-njejten.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy