BE: Parimi “ndiq paratë”, thelbësor për goditjen e krimit në Shqipëri

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca tha se rezultatet e Policisë së Shtetit dhe GDF në luftën ndaj kultivimit të kanabisit për vitin 2018 janë mbresëlënëse.

Gjatë fjalës së tij në prezantimin e këtij raporti në Tiranë, Luigi Soreca u shpreh se parimi ‘ndiq paratë’ është thelbësor për të ndërprerë aktivitetet kriminale dhe se BE do vazhdojë të mbështesë Shqipërinë në luftën ndaj prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike.

“Shtetet anëtare të BE theksuan qershorin e kaluar nevojën kritike për rezultatet konkrete në luftën ndaj kanabisit që duhet të bëjë Shqipëria. Rezultatet e sotme janë mbresëlënëse, pasi ka pasur ulje drastike të kultivimit të kanabist. Unë përgëzoj Policinë shqiptare dhe GDF për këto rezultate. Ne kemi parë dhe kemi dëshmuar këtë shembull të shkëlqyer të bashkëpunimit, siç ishte goditja e 4 grupeve kriminale me arrestimin e 27 personave. Bashkëpunimi me agjencitë e BE do të sjellë rezultate edhe më të madha. Parimi ‘ndiq paratë’ është thelbësor për të ndërprerë aktivitetet kriminale. BE do vijojë të asistojë Shqipërinë në luftën ndaj kanabisit”- tha Soreca./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11504,Camëri,133,Editorial,2630,Ekonomi,712,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,380,Kosovë,3498,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2332,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,680,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: BE: Parimi “ndiq paratë”, thelbësor për goditjen e krimit në Shqipëri
BE: Parimi “ndiq paratë”, thelbësor për goditjen e krimit në Shqipëri
https://1.bp.blogspot.com/-npkPn7gEFm0/XGQ0cgiL1eI/AAAAAAAAhLE/en5vdUkXoXkO7ZrJwDaJtCjgL7-xrvfpACLcBGAs/s640/20190213_160600-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-npkPn7gEFm0/XGQ0cgiL1eI/AAAAAAAAhLE/en5vdUkXoXkO7ZrJwDaJtCjgL7-xrvfpACLcBGAs/s72-c/20190213_160600-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/be-parimi-ndiq-parate-thelbesor-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/be-parimi-ndiq-parate-thelbesor-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy