Biserko: Serbia ta pranojë realitetin e quajtur Kosovë, të ndalen bisedimet për kufijtë

Sonja Biserko, kryetarja e Komitetit të Helsinkut, ka thënë që Serbia duhet ta pranojë realitetin e quajtur Kosovë si dhe duhet të angazhohet për të përmbushur marrëveshjet që i kanë nënshkruar në Bruksel.

Ajo nga Prishtina ka thënë se kjo është mënyra e vetme që në rajonin e Ballkanit të ndalohen ndarjet e mëdha rrezik ky që po i kansohet edhe vetë Serbisë, njofton Klan Kosova.

Biserko e ka ftuar Qeverinë e Kosovës që të ndalë bisedimet për ndryshime kufitare që sipas saj çojnë në destabilizim dhe në luftëra të reja në Ballkan.

Ajo poashtu e i ka bërë thirrje qeverisë kosovare që në mënyrë të dinjitetshme t’i kushtojë vëmendje pakicës serbe në Kosovë dhe mënyrës së tyre të jetës, njofton Klan Kosova.

Këto ishin dy nga rekomandimet kryesore të nxjerra nga hulumtimi i bërë nga Komiteti i Helsinkut me titullin që flet për jetën dhe pritjet e serbëve në Kosovë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11495,Camëri,133,Editorial,2629,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,379,Kosovë,3493,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2329,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Biserko: Serbia ta pranojë realitetin e quajtur Kosovë, të ndalen bisedimet për kufijtë
Biserko: Serbia ta pranojë realitetin e quajtur Kosovë, të ndalen bisedimet për kufijtë
https://2.bp.blogspot.com/-IiVddKRujQU/XGL_78hIyrI/AAAAAAAAhGU/fqwT6hZJflwBUbjJiYgT4JmqFrhE1mSwgCLcBGAs/s640/auto_auto_Sonja_Biserko14409297481549977664-640x425.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-IiVddKRujQU/XGL_78hIyrI/AAAAAAAAhGU/fqwT6hZJflwBUbjJiYgT4JmqFrhE1mSwgCLcBGAs/s72-c/auto_auto_Sonja_Biserko14409297481549977664-640x425.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/biserko-serbia-ta-pranoje-realitetin-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/biserko-serbia-ta-pranoje-realitetin-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy