Britania e Madhe e bën për pesë parë Serbinë: Si ka mundësi që nuk kërkoni falje për krimet e luftës

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, ka bërë për “pesë pare” Serbinë gjatë fjalimit në të cilin ia përmendi edhe krimet e luftës.

Ajo pyeti se si ka mundësi që Serbia të flas për të kaluarën pa kërkuar falje për krimet e luftës.


“Kam qenë në Kosovë dhe kam qenë edhe në Veri. Ka tensione ende në komunitete dhe komunitetet nuk e kanë trajtuar gjithmonë njëri tjetrin me miqësi e respekt.

Por më vjen keq që dëgjova sot nga njëri prej folësve [Serbia] që do të thotë në mosnjohjen e ngjarjeve që na quan neve te Rezoluta 1244, praninë e UNMIK-ut në Kosovë.

Asnjë keqardhja, asnjë pranim të fajësi dhe krime të luftës që janë bërë në terren dhe krimet që janë përcaktuar dhe përkufizuar nga Tribunali ndërkombëtarë që u themelua nga ky këshill”, tha ajo.

Britania po ashtu e vlerësojë lartë rolin e Krijimit të Ekipit për Dialogun që krijon uniteti politik prë Kosovën dhe garanci për përkushtimin për dialog./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11495,Camëri,133,Editorial,2629,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,379,Kosovë,3493,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2329,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Britania e Madhe e bën për pesë parë Serbinë: Si ka mundësi që nuk kërkoni falje për krimet e luftës
Britania e Madhe e bën për pesë parë Serbinë: Si ka mundësi që nuk kërkoni falje për krimet e luftës
https://2.bp.blogspot.com/-dp42iPxvmAY/XFytX-x6CgI/AAAAAAAAgsU/KtIvkg_P9H0TprWvXt_8Jmq7hBfiwaY5QCLcBGAs/s640/8A9269C3-3BF7-49D5-9ADD-224A06A6B38A.png
https://2.bp.blogspot.com/-dp42iPxvmAY/XFytX-x6CgI/AAAAAAAAgsU/KtIvkg_P9H0TprWvXt_8Jmq7hBfiwaY5QCLcBGAs/s72-c/8A9269C3-3BF7-49D5-9ADD-224A06A6B38A.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/britania-e-madhe-e-ben-per-pese-pare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2019/02/britania-e-madhe-e-ben-per-pese-pare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy